PARTNER PORTALU
  • BGK

Bronisław Komorowski wizytuje południe woj. mazowieckiego

  • PAP    21 listopada 2013 - 10:57
Bronisław Komorowski wizytuje południe woj. mazowieckiego

Od przyjazdu do Szydłowca prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął w czwartek rano wizytę na południu województwa mazowieckiego. Odwiedzi także Radom i Warkę.
Na szydłowieckim Rynku Wielkim prezydenta powitał burmistrz Andrzej Jarzyński wraz z lokalnymi samorządowcami. Komorowski spacerował ulicami miasta, odwiedził też kościół farny pod wezwaniem św. Zygmunta, ufundowany w 1401 roku.

W planach jego wizyty jest też spotkanie z przedstawicielami różnych środowisk miasta i powiatu; prezydent ma na nim wygłosić przemówienie.

Z Szydłowca prezydent pojedzie do Radomia. Odwiedzi 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego. Złoży także wieniec przed pomnikiem radomskiego Czerwca '76. Wydarzeniom czerwcowym poświęcona będzie również lekcja historii z udziałem prezydenta, która odbędzie się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Z Radomia Bronisław Komorowski pojedzie do Warki, gdzie złoży kwiaty przed pomnikiem Piotra Wysockiego. Na koniec weźmie udział w spotkaniu poświęconym polityce rodzinnej prowadzonej przez jednostki samorządu terytorialnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.