Bronisław Komorowski zaprasza na "Majówkę z Polską"

- Okolicznościowe iluminacje na Pałacu Prezydenckim, koncert orkiestr wojskowych, wystawa o polskim lotnictwie, sadzenie "dębu wolności", czy pokaz musztry paradnej - to niektóre z atrakcji "Majówki z Polską", na którą zaprasza prezydent Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski zaprasza na "Majówkę z Polską"

Podczas majowych świąt prezydent m.in. wygłosi orędzie telewizyjne, wręczy odznaczenia państwowe, a także spotka się z przedstawicielami Polonii oraz ambasadorami krajów UE. Tegoroczne obchody 1, 2 i 3 maja są szczególne ze względu na ważne jubileusze - 10-lecie członkostwa w Unii Europejskiej i 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów - 4 czerwca 1989 - podkreśla prezydencka kancelaria.

1 maja wieczorem prezydent wygłosi orędzie telewizyjne. Wcześniej wręczy odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla budowania i umacniania integracji europejskiej. W Łazienkach Królewskich Komorowski spotka się z ambasadorami Unii Europejskiej. Tam też - koło Nowej Oranżerii - posadzi "Dąb wolności" razem z dziesięciolatkiem urodzonym 1 maja 2004 r., oraz przedstawicielem młodzieży urodzonej 4 czerwca 1989 r. "Dęby wolności" - upamiętniające 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 i dalszych przemian demokratycznych - zostaną posadzone w całej Polsce: w miejscach ważnych dla lokalnych społeczności, a także w miejscach pamięci o bohaterstwie Polaków.

Prezydent weźmie też udział w koncercie orkiestr w Łazienkach, gdzie na zwiedzających czekają atrakcje związane z Piknikiem Europejskim. Zainteresowani będą mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda wykorzystanie funduszy europejskich. Na ogrodzeniu parku, od strony ulicy Aleje Ujazdowskie będzie można obejrzeć wystawę zdjęć "Fundusze unijne - nowa przestrzeń dla kultury" przedstawiającą ukończone już inwestycje dofinansowane ze środków europejskich.

2 maja na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Flagi RP. Uroczyście poniesiona zostanie flaga państwowa, a prezydent wręczy flagi przedstawicielom wyróżnionych instytucji i jednostek wojskowych. Komorowski spotka się też z przedstawicielami Polonii oraz otworzy wystawę "Biało-Czerwona w błękitach", która prezentuje wkład Polaków w historię światowego lotnictwa i współczesne osiągnięcia polskiej awiacji.

Prezydent weźmie też udział w finale projektu "Patriotycznie Zakręceni", który objął honorowym patronatem. Celem projektu jest "promowanie nowoczesnego patriotyzmu w codziennych działaniach", a także promowanie lokalnych patriotów i inicjatyw.

Wieczorem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Głównej Orkiestry Węgierskich Sił Zbrojnych. Koncert będzie otwarty dla publiczności, a także transmitowany na telebimie przed pałacem.

3 maja Komorowski weźmie udział w mszy w intencji ojczyzny w warszawskiej archikatedrze Św. Jana Chrzciciela. Na Zamku Królewskim wręczy ordery i odznaczenia. W ramach uroczystości na Placu Zamkowym przewidziano m.in. odczytanie preambuły Konstytucji 3 Maja, wystąpienie prezydenta oraz pokaz musztry paradnej. 4 maja będzie dniem otwartym w Pałacu Prezydenckim - zwiedzającym zostaną udostępnione miejsca, w których Bronisław Komorowski pracuje i przyjmuje gości.

Z okazji "Majówki z Polską" Pałac Prezydencki rozbłyśnie okolicznościowymi iluminacjami: wyświetlany będzie m.in. orzeł w koronie na zmieniającym się białym i czerwonym tle. Fasada Pałacu będzie udekorowana wielkoformatowymi, biało-czerwonymi flagami. Pomniki na Trakcie Królewskim będą w tych dniach udekorowane kokardami narodowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

ZAPROSZENIE! Tatuś narodu na majówkę wspólną zaprasza, gdzie piękna mowa będzie Polakom głoszona. Będzie dużo wolności, demokracji, rządu racji, obalenie socjalizmu i powszechne wyzwolenie, ale nie wspomni, że zniewolenie jest na życzenie. Zachód z Rosją trzyma, a Tatuś n...adziei się ima! Orędzie majowe wygłosi i dąb wolności posadzi, a My cieszmy się z tego, że władza sobie poradzi. Polacy flagę wywieście i patriotyzm podkreślcie! rozwiń

Chełmianin N, 2014-04-30 16:39:52 odpowiedz

Panie prezydencie. Wstyd mi za Pana.

polak, 2014-04-30 16:24:14 odpowiedz

różowych baloników zamiast biało-czerwonej flagi Pą Prezydą nie przygotował???? Ani możła z czekolady???? Jestem zawiedziony(a) :D

babochłop dżenderowy, 2014-04-30 10:07:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE