Brzydka ale na razie konieczna - kładka nad torami

  • sztafeta.pl
  • 18-09-2012
  • drukuj
Będą dwa przejścia poziome przez tory w Stalowej Woli. Jedno w okolicy istniejącej kładki przy targowisku, a drugie na wysokości akademików Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Brzydka ale na razie konieczna - kładka nad torami

Budowa tego pierwszego przejścia jest pilniejsza, bo korzysta z niej tygodniowo tysiące mieszkańców. Zostanie ono wybudowanie nie na środku, jak teraz, ale na końcu peronu, na wysokości ogrodzenia zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej.

Na lokalizację obydwu przepraw jest już zgoda PKP. - Ale na razie tylko tej spółki, która zarządza samymi torami. Potrzeba jeszcze zgody drugiej spółki PKP. Tej, która zarządza terenem przy torach – mówi prezydent Andrzej Szlęzak.

Miasto chce budować nową przeprawę przez tory już w następnym roku. Koszt? Według różnych szacunków, od 600 tysięcy zł do powyżej miliona złotych – w zależności od tego ile trzeba będzie przebudować infrastruktury kolejowej.

Przejście będzie zabezpieczone m.in. kilkoma barierkami, które trzeba będzie omijać slalomem – wtedy na tory nie będzie można nagle wbiec. To dla bezpieczeństwa pieszych. Kiedy nowe przejście przy targowisku zostanie oddane do użytku, stara kładka zostanie zamknięta dla ruchu i rozebrana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE