PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują dla mieszkańców

  • PAP    14 lutego 2011 - 14:26
Budują dla mieszkańców

Dwadzieścia rodzin wprowadziło się do nowych mieszkań w bloku komunalnym, który oddany został w Rzeszowie. Miasto wydało 2 mln zł na wybudowanie domu.
Jak poinformował rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki, budowa bloku przy ul. Strzelniczej trwała rok.

"W budynku znajduję się 20 mieszkań o powierzchni od 28 do 44 m. kw. Każde mieszkanie ma piwnicę. Na jego wyposażeniu jest dwufunkcyjny piec, kuchenka gazowa i tzw. biały montaż. Mieszkania są wymalowane, są wykładziny podłogowe i ułożone płytki" - dodał.

To już trzeci blok komunalny, które władze miasta wybudowały w ostatnich latach przy ul. Strzelniczej. W poprzednich dwóch blokach znajduje się 120 mieszkań. Koszt ich budowy wyniósł ok. 7 mln zł.

Cześć z mieszkań w blokach przy tej ulicy przeznaczanych zostało dla kadry naukowej rzeszowskiego ośrodka akademickiego. W sumie miasto przekazało 49 mieszkań dla naukowców.

Jak podkreślił rzecznik, oprócz budowy nowych bloków komunalnych, miasto stara się od lat remontować stare mieszkania komunalne oraz przystosowywać na nie inne budynki.

"Przy ul. Hanasiewicza wyremontowaliśmy blok oraz 80 mieszkań za łączną kwotę ponad 6 mln zł. Na potrzeby mieszkaniowe udało się przystosować były hotel Zelmeru, gdzie zamieszkało 97 rodzin; remont kosztował prawie 2 mln zł. Na mieszkania zostanie również przeznaczony były budynek hotelu dla pielęgniarek przy ul. Litewskiej. Będzie tu kolejne 100 mieszkań" - dodał Chłodnicki.

Władze miasta w planują budowę kolejnych bloków komunalnych. W sumie na terenie Rzeszowa miasto dysponuje obecnie ok. trzema tysiącami takich mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.