Budują linię tramwajową - będą utrudnienia

Rozpoczyna się kolejny etap budowy linii szybkiego tramwaju na krakowskim Ruczaj. Od 26 lutego zmieniona zostanie organizacja ruchu w tamtym rejonie. Utrudnienia z będą trwały do wakacji.

Jednokierunkowe i ślepe ulice, wydzielone buspasy dla komunikacji miejskiej, trasa Kapelanka-Brożka w lecie bez tramwajów - to tylko niektóre utrudnienia  jakie czekają na mieszkańców Ruczaju.

26 lutego rozpoczną się prace obejmujące m.in. frezowanie nawierzchni części ulicy Grota-Roweckiego, a także przebudowę podziemnych mediów. Równocześnie prace przy budowie kolektora rozpoczyna także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jego budowa musi poprzedzać budowę tramwaju, gdyż ciągnie się ona prawie przez całą długość trasy. Kolektor będzie zbierał ścieki opadowe i sanitarne z tego rejonu. Ma niemal dwa kilometry długości.

Nowa linia szybkiego tramwaju (ok. 3,8 km) ma połączyć ulice Brożka i Kapelanka z ulicą Czerwone Maki. Tramwaj będzie się poruszał po oddzielonym od ulicy torowisku. Przebudowany zostanie także ciąg drogowy Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego. Według kontraktu linia szybkiego tramwaju na Ruczaj ma być oddana do użytku pod koniec 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE