PARTNER PORTALU
  • BGK

Budują linię tramwajową - będą utrudnienia

  • krakow.pl    25 lutego 2011 - 16:20

Rozpoczyna się kolejny etap budowy linii szybkiego tramwaju na krakowskim Ruczaj. Od 26 lutego zmieniona zostanie organizacja ruchu w tamtym rejonie. Utrudnienia z będą trwały do wakacji.
Jednokierunkowe i ślepe ulice, wydzielone buspasy dla komunikacji miejskiej, trasa Kapelanka-Brożka w lecie bez tramwajów - to tylko niektóre utrudnienia  jakie czekają na mieszkańców Ruczaju.

26 lutego rozpoczną się prace obejmujące m.in. frezowanie nawierzchni części ulicy Grota-Roweckiego, a także przebudowę podziemnych mediów. Równocześnie prace przy budowie kolektora rozpoczyna także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jego budowa musi poprzedzać budowę tramwaju, gdyż ciągnie się ona prawie przez całą długość trasy. Kolektor będzie zbierał ścieki opadowe i sanitarne z tego rejonu. Ma niemal dwa kilometry długości.

Nowa linia szybkiego tramwaju (ok. 3,8 km) ma połączyć ulice Brożka i Kapelanka z ulicą Czerwone Maki. Tramwaj będzie się poruszał po oddzielonym od ulicy torowisku. Przebudowany zostanie także ciąg drogowy Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego. Według kontraktu linia szybkiego tramwaju na Ruczaj ma być oddana do użytku pod koniec 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.