PARTNER PORTALU
  • BGK

Bug grozi wylaniem

  • PAP    2 marca 2010 - 12:36

W nadbużańskich gminach powiatu włodawskiego ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.
Poziom wody na Bugu we Włodawie przekroczył stan ostrzegawczy. Służby kryzysowe zapewniają, że w Lubelskiem nie ma bezpośredniego zagrożenia powodzią.

Bug w ciągu ostatniej doby we Włodawie przybrał o kilkanaście centymetrów i we wtorek rano przekroczył stan ostrzegawczy. Rzeka ta płynie powyżej stanu alarmowego w Dorohusku i powyżej stanów ostrzegawczych w Strzyżowie i Krzyczewie. Starosta powiatu włodawskiego ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Hanna, Włodawa i Wola Uhruska.

Dyrektor wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego w Lublinie Włodzimierz Stańczyk poinformował, że nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia powodzią.

Jak dodał, na kilku odcinkach Bugu na Lubelszczyźnie rzeka jest jeszcze zamarznięta, ale lód sukcesywnie podmywany przez wodę i systematycznie się topi. -Sytuacja jest pod kontrolą - zapewnił Stańczyk.

Stabilizuje się powoli sytuacja na Wiśle w Lubelskiem. We wtorek rano rzeka przekroczyła stan alarmowy w Annopolu o 10 cm, ale w ciągu ostatnich dwunastu godzin przybrała w tym miejscu tylko 5 cm. W niżej położonych Puławach i Dęblinie przekroczyła stany ostrzegawcze. - Wygląda na to, że fala wezbraniowa na Wiśle właśnie przepływa przez Lubelszczyznę - powiedział Stańczyk. We wszystkich powiatach nadwiślańskich obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Powyżej stanów ostrzegawczych na Lubelszczyźnie płynie też rzeka Wieprz, a stan alarmowy przekracza Krzna w Malowej Górze i Tyśmienica w Tchórzewie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: