PARTNER PORTALU
  • BGK

Bunt przeciw straży i mandatom

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    7 listopada 2011 - 14:23
Bunt przeciw straży i mandatom

Mieszkańcy Raby Wyżnej uznali, że straż gminna poza przyznawaniem kolejnych mandatów za zdjęcia z fotoradaru, nic pożytecznego nie robi i postanowili zaapelować do radnych, by ją zlikwidowali.
Jak informuje krakowska ''Gazeta Wyborcza'' mieszkańcy przygotowali petycję dotyczącą likwidacji straży, a radni rozpatrzyli sprawę i wyliczyli, że na podstawie zdjęć z fotoradaru strażnicy wystawili w 2008 r. 434 mandaty za ponad 82 tys. zł, w 2009 - 1063 mandaty za 163 tys. zł, a w 2010 - 734 blankiety karne za 125 tys. zł.

Czytaj też: Nie dla straży gminnej w Łagowie

Po zebraniu wszytskich opinii pod koniec października rada gminy zdecydowała, że straż zostanie jednak zlikwidowana. Za było dziewięciu radnych, przeciw czterech, a jeden wstrzymał się od głosu.

Uznano po prostu, że gminy nie stać na taką formację - donosi ''Gazeta Wyborcza''. Teraz przewodniczący gminy musi wystąpić do komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, by wydała opinię w tej sprawie, a później przygotować projekt uchwały likwidującej straż.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Fox, 2011-11-07 23:41:28

    Wreszcie gdzieś w Polsce znaleźli się normalni radni!!!!! Brawo i jeszcze raz brawo! Pytam po co samorządom potrzebna tego typu formacja mundurowa, bardzo droga w utrzymaniu, która zamiast chronić ludzi przed łobuzami, złodziejami pastwi się nad babcią sprzedającą pietruszkę z własnego ogrodu, upęd...za rowerzystów jadących po chodniku albo powala na ziemię młodą kobietę za to, że nie sprzątnęła z trawnika przed blokiem odchodów po swoim psie.!Do tego dano im zabawkę w postaci służbowych samochodów, fotoradarów i zabawiają się teraz w policjantów. Uważam, że teraz już nie wiadomo kto ważniejszy - policja czy oni! Niemniej policja pracuje całą dobę a to dziwo tylko do 16 czy 18-tej.Złodzieje i bandziory po tym czasie wynurzają sie właśnie ze swoich "pieleszy" i drążą nasze kieszenie w marketach , zaczepiają na ulicy pod hasem "albo na piwo albo w ryj", zaglądają nam do talerzy w bistrach itp. Szanowni samorządowcy roześlijcie swoje dzieło do wszystkich miast i miasteczek, i niechże wreszcie panowanie tych nierobów się skończy! Wolę gdy samorząd nadmiarem pieniędzy dofinansowuje policję,bo to oni są prawdziwymi stróżami prawa! Oszczędzanie w administracji samorządowej można zacząć od likwidacji tej właśnie nikomu niepotrzebnej formacji!Jeszcze raz wyrazy uznania dla samorządowców z Raby Wyżnej!Powinniście być państwo posłami i senatorami, bo w ukochanym naszym kraju jest wielkie zapotrzebowanie na mądrych i gospodarnych ludzi na najwyższych szczeblach władzy!  rozwiń