PARTNER PORTALU
  • BGK

Burdy na meczu w Głogowie. Kibice dostali wyroki

  • PAP/PSZ    3 października 2017 - 12:32
Burdy na meczu w Głogowie. Kibice dostali wyroki
Policja zatrzymała 39 kibiców. (fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com)

35 kibiców usłyszało wyrok sądowy: dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe, karę grzywny po kilka tysięcy złotych oraz obowiązek pokrycia kosztów sądowych. Skazani wywołali burdy na stadionie w Głogowie podczas meczu I ligi piłkarskiej - poinformowała policja.
Rzecznik dolnośląskiej policji aspirant szt Paweł Petrykowski poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali w sumie 39 osób.

"Wobec 35 zatrzymanych sąd orzekł już kary w trybie przyspieszonym. To zakazy wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat oraz kary grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani muszą również pokryć koszty sądowe. Zarzuty wobec czterech pozostałych pseudokibiców będą rozpatrzone przez sąd w trybie zwyczajnym" - dodał rzecznik.

Do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło w sobotę 30 września 2017 r. w Głogowie, podczas meczu o mistrzostwo 1. ligi piłki nożnej, pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice wdarli się na stadion i weszli do sektora kibiców drużyny gości. Pomimo wezwań do jego opuszczenia kierowanych przez służby porządkowe organizatora imprezy, nie opuścili tego miejsca.

W wyniku interwencji policjantów, podjętej na wniosek organizatora imprezy sportowej, zatrzymano 39 kibiców drużyny piłkarskiej Zagłębie Lubin - sympatyków drużyny Odry Opole.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.