PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz Mrozów kandydatem PO do Senatu z okręgu na Mazowszu

  • PAP    25 lipca 2014 - 19:15

Wieloletniego samorządowca, burmistrza Mrozów Dariusza Jaszczuka wystawi Platforma Obywatelska w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski - poinformował w piątek przewodniczący mazowieckiej PO Andrzej Halicki.
Wyłoniony 7 września w wyborach uzupełniających senator zajmie miejsce zmarłego w maju Henryka Górskiego z PiS.

Z kolei poseł Czesław Mroczek (PO) na konferencji prasowej przekonywał, że Polska środkowo-wschodnia wymaga mądrej polityki rozwojowej. "Ludzie tacy jak Dariusz Jaszczuk, mogą przyczynić się do rozwoju tego terenu" - powiedział. Przypomniał, że Jaszczuk w poprzednich wyborach do Senatu uzyskał drugi wynik. Ocenił też, że burmistrz Mrozów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych burmistrzów na Mazowszu. "Ma wielkie szanse na wygranie tych wyborów" - dodał.

Jaszczuk pracę w samorządzie rozpoczął w 1990 r. jako zastępca wójta w Mrozach. Od 1997 r. pełni funkcję wójta (od stycznia 2014 r. burmistrza). Z wykształcenia jest geodetą.

Kandydatką PiS w okręgu na Mazowszu będzie radna sejmiku wojewódzkiego Maria Koc. Ludowcy na Mazowszu zaproponują kandydaturę przedsiębiorcy, posła Bartłomieja Bodio. Z kolei kandydatem SLD będzie Zbigniew Stąsiek - wiceprzewodniczący Rady Mazowieckiej SLD. W sumie w okręgu na Mazowszu może wystartować nawet 10 kandydatów.

Kandydatów na senatorów można zgłaszać do wtorku do północy. Zgłoszenie musi być poparte 2 tys. podpisów wyborców stale mieszkających na obszarze danego okręgu wyborczego.

7 września wybory uzupełniające odbędą się także w okręgach na Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.