PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz Sławkowa jechał po pijanemu, zwyzywał policjantów

  • PAP    1 lipca 2014 - 20:17

Prokuratura chce postawić burmistrzowi Sławkowa Bronisławowi G. zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Burmistrza zatrzymano w sobotę do rutynowej kontroli drogowej po Dniach Sławkowa. W drodze na komisariat znieważył policjantów.
Wczoraj pisaliśmy o wybrykach burmistrza Sławkowa, który po raz drugi w ciągu 2 lat zatrzymany został za kierownicą pod wpływem alkoholu (więcej czytaj tutaj). Dzisiaj wiadomo, że odpowie za kierowanie po pijanemu.

"Przygotowujemy się do postawienia mu zarzutów prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. W drodze na komisariat, w celu przeprowadzenia kolejnego badania stanu trzeźwości, wyzywał policjantów" - poinformował we wtorek PAP prokurator rejonowy w Dąbrowie Górniczej Zbigniew Zięba.

Prokuratura nie może na razie przesłuchać burmistrza, który przez swojego pełnomocnika powiadomił, że jest chory. Zatrzymano natomiast prawo jazdy samorządowca.

Jak zaznaczył prok. Zięba, sobotni incydent zostanie połączony z już prowadzonym postępowaniem dotyczącym wydarzenia z listopada ubiegłego roku. Burmistrz spowodował wówczas kolizję drogową po pijanemu, wjeżdżając w płot posesji. Z tamtego postępowania wyłączono wcześniej i skierowano do sądu sprawę gróźb karalnych, jakie burmistrz miał kierować pod adresem kobiety, która była świadkiem zdarzenia.

Jak podają regionalne media, burmistrz był wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijanemu w Jaworznie w 2006 r. Sprawa wyszła na jaw, kiedy był już radnym powiatowym, został w jej efekcie pozbawiony mandatu.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • czytak, 2014-07-02 09:39:51

    Nie rozumiem po co trzymać takiego łobuza na garnuszku samorządowym. Przecież to lajzer pospolity i powinien kopać rowy co najwyżej (tu szacunek dla porządnych ludzi, którzy zarabiają na chleb www ten sposób). Z nim nie wolno dyskutować. Ukarać przykładnie i podać do wiadomości publiczne. Mózg wypal...ony od gorzały nie nadaje się do rządzenia.  rozwiń