PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze: 5 tys. mieszkańców woj. łódzkiego bez prądu

  • PAP/AT    7 czerwca 2017 - 06:15
Burze: 5 tys. mieszkańców woj. łódzkiego bez prądu
Najbardziej dotkliwe skutki burz szalejących od kilku godzin nad woj. łódzkim odczuwają mieszkańcy powiatu łódzkiego wschodniego, a także rejonu Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego(fot.pixabay.com)

Prawie 5 tys. gospodarstw domowych w Łódzkiem jest pozbawionych prądu z powodu burz i silnego wiatru, przechodzącego nad regionem od wtorkowego popołudnia.
Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Andrzej Piech, najbardziej dotkliwe skutki burz szalejących od kilku godzin nad woj. łódzkim odczuwają mieszkańcy powiatu łódzkiego wschodniego, a także rejonu Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Po burzy, która przeszła nad Radomskiem, strażacy otrzymali ok. 30 wezwań do podtopień - dotyczą obszaru ulic tzw. radomszczańskiego trójkąta bermudzkiego, który jest regularnie zalewany w czasie większych opadów.

W każdym z powiatów regionu straż pożarna odebrała po kilkadziesiąt wezwań do zalanych piwnic budynków czy powalonych drzew; w pow. bełchatowskim ugaszono pożar budynku spowodowany przez uderzenie pioruna, w wieruszowskim z tego samego powodu zapalił się transformator.

Według synoptyków, silne burze z porywistym wiatrem i obfitymi opadami będą występować lokalnie na terenie całego regionu jeszcze przez kilka godzin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.