PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i nawałnice nad Polską

  • pt    20 lipca 2015 - 07:29
Burze i nawałnice nad Polską
Gwałtowne burze przemieszczały się z zachodu na wschód - fot.pixellio.de

Jedna osoba zginęła, cztery są ranne, 500 tysięcy gospodarstw domowych pozostaje bez prądu to bilans wczorajszych i nocnych burz i nawałnic, które przechodzą nad Polską.
Po wczorajszych i nocnych burzach w całym kraju strażacy interweniowali ponad 5,5 tys. razy. Najwięcej interwencji było w województwach wielkopolskim i mazowieckim. W tym drugim bez prądu jest ok. 218 tysięcy odbiorców. W niektórych miejscowościach nawet do południa może potrwać usuwanie awarii.

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na skutek burz zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych. Ofiara to pasażerka samochodu, na który w Sławie w Lubuskiem przewróciło się drzewo.

Połamane drzewa i zerwane trakcje spowodowały problemy na liniach kolejowych. Kilkanaście składów zostało unieruchomionych, zabrano z nich około 400 pasażerów.

Burze i ulewy przeszły m.in. nad Wrocławiem, gdzie w regionie prądu nie ma około 30 tysięcy odbiorców.

Połamane drzewa na drogach

W poniedziałek rano we Wrocławiu wszystkie tramwaje wyjechały na trasę i z powodu skróconych tras kursują częściej. Do 6 rano uruchomiono komunikację na trasie od Powstańców do Kleciny.

Zalana jest ulica Hallera, powalone drzewa uszkodziły trakcję przez co utknęły tam trzy tramwaje. Na ulicy Robotniczej tramwaj został przygnieciony przez drzewo, dwa inne utknęły z powodu braku prądu. Trasę obsługują autobusy.

Służby sprzątające miasto apelują o niepozostawianie samochodów pod drzewami.

W województwie kujawsko-pomorskim strażacy interweniowali 400 razy. W miejscowości Zawały k. Torunia nawałnica uszkodziła 40 budynków, z większości zerwała dachy.

W województwie podlaskim najwięcej pracy mają strażacy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew, które blokowały drogi.

W Poznaniu ulewa spowodowała poważne szkody. Na ul. Kraszewskiego słupy trakcyjne zostały uszkodzone przez przewracające się drzewa, remont trakcji tramwajowej potrwa do początku sierpnia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.