PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze: Ponad 20 tys. odbiorców bez prądu w północnej Polsce

  • PAP/GP    10 sierpnia 2017 - 11:05
Burze: Ponad 20 tys. odbiorców bez prądu w północnej Polsce
W związku z prognozą niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku (MCZK) zwróciło się do wszystkich właściwych jednostek o podjęcie stosownych działań, by zminimalizować skutki burz. (fot.:unsplassh.com)

Ponad 20 tys. odbiorców nie ma prądu w północno-wschodniej Polsce, nad którą przechodzą w czwartek (10 sierpnia) burze, połączone lokalnie z gradem i silnym wiatrem - poinformowali energetycy. Strażacy odnotowali w Podlaskiem ok. 50 interwencji, nie ma osób poszkodowanych.
Po przejściu burz nad częścią województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego bez prądu pozostaje ponad 20 tys. odbiorców. Jak powiedziała Urszula Kosicka z PGE Dystrybucja w Białymstoku, najwięcej wyłączeń jest w rejonach energetycznych: Białystok Teren (powiat białostocki), Łomża, Bielsk Podlaski i Ełk (warmińsko-mazurskie).

Dodała, że najczęstszą przyczyną uszkodzeń są połamane słupy energetyczne oraz drzewa powalone na linie energetyczne. Energetycy są już w terenie i naprawiają awarie, ale pracę utrudnia im zła pogoda, a miejscowo - również trudny dostęp do miejsc wyłączeń. Z komunikatu na stronie internetowej PGE Dystrybucja wynika, iż naprawa niektórych uszkodzeń może potrwać do piątku.

Straż pożarna odebrała dotąd ok. 50 zgłoszeń o uszkodzeniu mienia i powalonych drzewach w województwie podlaskim. M.in. w Nowogrodzie doszło do uszkodzenia dachu w budynku mieszkalnym, na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy pracują też na bieżąco przy usuwaniu połamanych drzew z dróg. Najwięcej takich zgłoszeń jest na razie z okolic Łomży, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

W związku z prognozą niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku (MCZK) zwróciło się do wszystkich właściwych jednostek o podjęcie stosownych działań, by zminimalizować skutki burz - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Urszula Mirończuk.

Dodała, że MCZK jest w stałym kontakcie ze służbami i na bieżąco monitoruje sytuację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.