PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze w Swarzędzu: połamane drzewa!

  • 24swarzedz.pl    23 sierpnia 2012 - 11:56
Burze w Swarzędzu: połamane drzewa!

W poniedziałek 20 sierpnia nad kilkoma województwami w Polsce przeszły intensywne burze i nawałnice. Fatalne warunki pogodowe nie ominęły również naszego miasta. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu mięli tego dnia bardzo dużo pracy.
W nawałnicach najbardziej ucierpiały województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie. W zachodniopomorskim ponad 20 tys. osób było bez prądu, w lubuskim połamane drzewa spadły na wiele dróg, ucierpiało kilka samochodów, momentami padał grad o średnicy kilku centymetrów.

W województwie wielkopolskim strażacy odnotowali ponad 250 interwencji. Większość dotyczyła przede wszystkim szkód związanych z silnym wiatrem: przewróconych drzew, połamanych konarów czy uszkodzonych budynków.

Burza z silnymi podmuchami wiatru nie ominęła również Swarzędza. Strażacy z lokalnej jednostki OSP pierwsze zgłoszenie otrzymali kilka minut po godzinie 19:00. Zgłoszenie dotyczyło przewróconego ogromnego drzewa, które zerwało przewody energetyczne na ulicy Strzeleckiej. Zdarzenie miało miejsce na rozwidleniu ulicy naprzeciwko hali sportowej SCSiR. Jedno z drzew znajdujących się na pobliskim skwerku nie wytrzymało silnego wiatru i przewróciło się na płot okolicznego baru.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż razem z drzewem na ogrodzenie spadły zerwane linie, w których nadal było wysokie napięcie elektryczne, wskutek czego cały płot był pod prądem. Strażakom udało się zabezpieczyć teren, aż do przyjazdu pogotowia energetycznego, które odcięło zasilanie. W związku z tym część mieszkańców Swarzędza przez kilka godzin była bez prądu.

Niestety prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne i przewiduje się kolejne burze, które przez najbliższe dni mogą nam towarzyszyć. Należy więc mieć na uwadze własne bezpieczeństwo i na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMiGW.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.