PARTNER PORTALU
  • BGK

Busko-Zdrój. Festiwal piosenki im. Wojtka Belona

  • PAP/JL    20 maja 2016 - 08:00
Busko-Zdrój. Festiwal piosenki im. Wojtka Belona

Trzy dni potrwa w Busku-Zdroju Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” . Fot. Busko-Zdrój.pl

Dziewięciu artystów – wokalistów i zespołów – zaprezentuje się podczas 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku-Zdroju.
Festiwalowi organizowanemu przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury poza koncertami będzie towarzyszył spływ kajakowy po Nidzie – z Wiślicy do Nowego Korczyna.

Celem imprezy jest popularyzacja i promocja artystów reprezentujących szeroko rozumianą „piosenkę z klimatem” oraz wspieranie wykonawców, debiutujących w niszowych trendach kultury muzycznej – piosenki poetyckiej i turystycznej.

W konkursie uczestnicy festiwalu zaprezentują dwa utwory, jeden z nich może być własną interpretacją piosenki Belona.

Na popołudnie 20 maja zaplanowano przesłuchania finalistów imprezy, a wieczorem – spotkanie integracyjne przy ławeczce Belona, stojącej przed gmachem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W gmachu centrum zostanie otwarta też wystawa wielkoformatowych fotografii dokumentujących związanego z Buskiem artystę – to zdjęcia przedstawiające go na scenie i w życiu prywatnym.

W sobotę 21 maja w południe uczestnicy festiwalu i turyści, którzy wcześniej zarezerwowali miejsca, wezmą udział w spływie kajakowym po Nidzie – z zabytkowej Wiślicy do Nowego Korczyna.

Wieczorem w dawnej korczyńskiej synagodze, będzie można posłuchać koncertu Pauliny Bisztygi, grupy Mimo Wszystko oraz Zespołu Piosenki Poetyckiej Jak.

Rozstrzygnięcie imprezy zaplanowano w niedzielę w Busku-Zdroju. O tym, kto zdobędzie Grand Prix festiwalu i otrzyma statuetkę Wiecznego Wędrowca, zdecyduje jury złożone z muzyków, autorów tekstów, dziennikarzy i artystów. Swoje nagrody przyzna też festiwalowa publiczność oraz internauci. Po koncercie laureatów, z solowym występem zaprezentuje się Maciej Maleńczuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.