PARTNER PORTALU
  • BGK

Busy śmierci straszą Małopolskę

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    22 marca 2011 - 06:56
Busy śmierci straszą Małopolskę

Inspektorzy sprawdzili busy w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu i w Tarnowie. W aż 40 z 41 przypadków stwierdzili uchybienia i zatrzymali dowody rejestracyjne. Auta wycofywano z kursów.
Po drogach jeżdżą „busy śmierci” – uważają inspektorzy transportu drogowego z Nowego Targu – informuje „Gazeta Krakowska”. Na dowód swych słów pokazują wyniki kontroli. Żaden z 21 sprawdzanych tam pojazdów nie nadawał się do dalszej jazdy.

Pojazdy nie były przeładowane, ale miały sfałszowane wpisy do dowodów rejestracyjnych. Było tam wpisane, że na przykład w danym modelu samochodu kierowca może zabrać 25 osób, a naprawdę nie powinno być ich w busie więcej niż 15.

Taki proceder potwierdzają też kierowcy busów. Jest wiele samochodów przerobionych z towarowych na osobowe. Mają sfałszowaną ładowność, dzięki temu można w nich wozić więcej osób.

Kierowcom takich właśnie busów odbierano dowody rejestracyjne. Aby je odzyskać, muszą powtórnie zważyć busy. Po zrobieniu korekty w dowodzie będzie mogło wejść do nich mniej pasażerów. Policja zapowiada dalsze kontrole, teraz również stacji diagnostycznych – podaje „Gazeta Krakowska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.