PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz liczy zagranicznych turystów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Bydgoszcz    31 sierpnia 2011 - 07:51

W połowie lipca w Bydgoszczy rozpoczęło się liczenie obcokrajowców odwiedzających Bydgoskie Centrum Informacji. W ciągu miesiąca w mieście pojawiło się 359 zagranicznych turystów.
- Wciąż przodują u nas Niemcy - podsumowuje Leszek Woźniak, pełniący obowiązki dyrektora BCI. - Ale coraz częściej zjawiają się u nas także goście z Wysp Brytyjskich - dodaje.

Sąsiadów zza Odry, którzy przyszli do BCI, żeby zapytać o warte zwiedzania zabytki, kupić pocztówkę lub sprawdzić ofertę hotelową Bydgoszczy było w ciągu miesiąca 142. Tych z Wielkiej Brytanii - 62.

Znacznie mniej jest Holendrów, Francuzów, Austriaków i Szwedów - ich liczba w ciągu miesiąca nie przekracza kilkunastu osób.

Każdy chce zobaczyć coś innego. Niemcy najczęściej odwiedzają miejsca, w których młodość spędzili ich rodzice, Włosi stawiają na aktywny wypoczynek, a Brytyjczycy najwięcej czasu spędzają w pubach.

Najrzadziej Bydgoszcz odwiedzają Rosjanie, którzy preferuja raczej polskie miejscowościuzdrowiskowe. W lipcu do Bydgoszczy przyjechało zaledwie czterech turystów z Rosji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)