PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Ponad 830 tys. zł dla teatru

  • JL    8 lutego 2016 - 10:19
Bydgoszcz: Ponad 830 tys. zł dla teatru
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy dostanie 830 tys. zł na program Teatr Polski im. Hieronima Konieczki został wojewódzkim operatorem programu „Bardzo młoda kultura”. Fot. Bydgoszcz.pl

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki został wojewódzkim operatorem programu „Bardzo młoda kultura”. Jako jedyna w regionie instytucja kultury otrzyma dofinansowanie m.in. na działania edukacyjne.
„Bardzo młoda kultura” to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej stworzony z inicjatywy Obywateli Kultury. Realizowany jest w ramach Paktu dla kultury przez Narodowe Centrum Kultury za pośrednictwem 16 podmiotów wyłonionych w drodze konkursu – po jednym z każdego województwa. W ramach programu złożono 35 wniosków.

Bydgoski teatr na zadanie „Struktury kultury” otrzyma w ciągu trzech lat łącznie 831 tys. zł (282 tys. zł w br., 273 tys. zł w 2017 r. i 276 tys. zł w 2018).

Pieniądze te instytucja będzie mogła przeznaczyć m.in. na: prowadzenie działalności szkoleniowej, przygotowywanie otwartych konkursów, przez które finansowane będą w ramach województwa przedsięwzięcia edukacyjne realizowane wspólnie przez instytucje i organizacje reprezentujące oświatę i kulturę czy tworzenie sieci współpracy pomiędzy osobami zatrudnionymi w instytucjach i organizacjach kulturalnych i oświatowych oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych.

W ramach programu planowane są coroczne spotkania z udziałem wszystkich beneficjentów celem wymiany doświadczeń i wspólnego poszukiwania rozwiązań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.