PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz: Wigilia miejska - życzenia, kolędy i świąteczne potrawy

  • PAP/JS    22 grudnia 2016 - 20:12
Bydgoszcz: Wigilia miejska - życzenia, kolędy i świąteczne potrawy
Świąteczne życzenia uczestnikom wigilii złożyli również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (fot. facebook)

• Od odczytania fragmentu ewangelii, życzeń władz miasta i biskupa ordynariusza oraz dzielenia się opłatkiem rozpoczęła się wigilia miejska, która w czwartek (22 grudnia) odbyła się w Bydgoszczy.
• Świątecznej wieczerzy na Starym Rynku towarzyszył koncert kolęd.
"Nasza polska tradycja ubrała przeżywanie świąt Bożego Narodzenia w tę całą oprawę - opłatek, choina, żłóbek, wieczerza wigilijna, prezenty, wspólne spotkanie się przy stole, aby dzielić się radością nawzajem i niech to będzie naszym udziałem. (..) Kiedy skończą się święta, abyśmy byli lepsi i pamiętali o innych, abyśmy budowali wspólnoty rodzinne, sąsiedzkie, aż po wspólnotę narodową" - mówił biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Ordynariusz życzył wszystkim też, aby mieli czas na przeżycia w gronie rodzinnym, ale również i na pewną samotność i refleksję w modlitwie.

Świąteczne życzenia uczestnikom wigilii złożyli również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodniczący rady miasta Zbigniew Sobociński.

Życzenia od władz miasta i biskupa bydgoskiego poprzedziło odczytanie fragmentu ewangelii, opowiadającego o narodzinach Jezusa Chrystusa. Kolędy śpiewał zespół "Effatha", działający przy kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

Potrawy serwowane podczas wigilii przygotowały Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz miejscowi restauratorzy, a wsparcia logistycznego w przygotowaniu świątecznego spotkania udzielili żołnierze.

Miejska wigilia odbyła się w świątecznej scenerii Starego Rynku, gdzie stoi wysoka choinka i żłóbek z rzeźbami ludzi i zwierząt naturalnej wielkości, przygotowany przez uczniów miejscowego liceum plastycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.