PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz wspiera sportowców

  • JL    8 marca 2016 - 07:49
Bydgoszcz wspiera sportowców
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręcza stypendia sportowe. Fot. Bydgoszcz.pl

85 zawodników bydgoskich klubów otrzymywać będzie w tym roku stypendia sportowe.
Akty przyznania stypendiów wręczył 7 marca prezydent Rafał Bruski. Stypendia otrzymują zawodnicy, którzy w roku poprzedzającym osiągnęli wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

– Wszystkim sportowcom serdecznie gratuluję odniesionych w minionym roku sukcesów. Każdy z nich to efekt waszego talentu i wielu godzin pracowicie spędzonych na treningach – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Miejskie wsparcie finansowe dla sportowców reprezentujących bydgoskie kluby przyznawane jest na cały rok kalendarzowy. Miesięczna kwota przyznanych stypendiów wynosi od 300 zł do 1.000 zł. Łącznie na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano ponad 522 tys. zł. Stypendia przyznane zostały: 13 seniorom, 20 młodzieżowcom, 15 juniorom i trojgu juniorom młodszym w dyscyplinach indywidualnych, 18 juniorom i 15 juniorom młodszym w grach zespołowych oraz jednemu sportowcowi niepełnosprawnemu.

Najliczniejszą grupę nagrodzonych stypendia zawodników w sportach indywidualnych stanowią wioślarze (18). W kategorii gier zespołowych najwięcej stypendystów uprawia piłkę siatkową.

Kwota przeznaczona na stypendia sportowe to nie jedyne środki, jakie miasto przeznacza na sport. Do tego doliczyć należy dotacje dla klubów na wsparcie dyscyplin sportowych, które w tym roku wyniosły łącznie ponad 9 mln zł. Ponadto, miasto utrzymuje obiekty sportowe, opłacając media, modernizując i rozbudowując bazę treningową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.