PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: Dodatkowe patrole policji przynoszą efekty

  • MN    9 maja 2016 - 14:24
Bytom: Dodatkowe patrole policji przynoszą efekty
Więcej interwencji, więc i mandatów - władze Bytomia chętnie korzystają z dodatkowych patroli policji. (fot. KMP Bytom)

• Popołudniami i wieczorami bytomskie ulice patrolują policjanci, którzy pracują „po godzinach”.
• Zwiększenie liczby patroli ma zapewnić mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa.
• Na ten cel bytomski magistrat przeznaczy w tym roku 150 tys. zł.
Dodatkowe patrole w Bytomiu pełnią służbę od połowy marca. Do tej pory wylegitymowano 446 osób, 136 ukarano mandatami oraz zatrzymano trzy osoby poszukiwane listami gończymi.

Funkcjonariusze pełnią obowiązki "po godzinach" i otrzymują za to dodatkowe wynagrodzenie. Władze Bytomia są zadowolone z takiego rozwiązania, ponieważ korzystają z niego już od kilku lat.

Większość patroli kierowanych jest do Śródmieścia, choć w przypadku patroli ponadnormatywnych miasto samo może decydować, gdzie funkcjonariusze mają pełnić służbę.

W ubiegłym roku w Bytomiu dzięki dodatkowym patrolom zatrzymano 11 poszukiwanych osób, siedmiu sprawców wykroczeń, a także nałożono 580 mandatów. Funkcjonariusze odbyli 530 dodatkowych służb, podczas których przeprowadzili 995 interwencji.

Patrole ponadnormatywne to częsta praktyka wśród samorządów. Bytom robi to od lat, w sąsiadującej Rudzie Śląskiej także skorzystano w tym roku z dodatkowych patroli policji (miasto przeznaczyło na ten cel 120 tys. zł).

Podobnie postąpiły też w ostatnim roku władze Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie na dodatkowe patrole wydatkowano 115 tys. zł z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.