PARTNER PORTALU
  • BGK

Bytom: Premiery i gwiazdy na festiwalu Teatromania

  • PAP/JL    11 maja 2016 - 07:54
Bytom: Premiery i gwiazdy na festiwalu Teatromania
Na festiwalu w Bytomiu Andrzej Seweryn wystąpi w przedstawieniu „Krapp i dwie inne jednoaktówki”. Fot. Mat. prasowe

Polskie premiery zagranicznych spektakli, spotkania z gwiazdami sceny i ekranu czy pokaz muzyczno-wizualny złożą się na 18. Międzynarodowy Festiwal Teatromania w Bytomiu.
Festiwal potrwa od 12 do 22 maja. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Teatr – rzeczywistość (nie)okiełznana”. Jak podkreślają organizatorzy jest on próbą okiełznania rzeczywistości teatrem i pokazuje teatr, który sam w sobie stanowi rzeczywistość nieokiełznaną.

Do Bytomia przyjedzie m.in. Andrzej Seweryn, którego będzie można zobaczyć w przedstawieniu „Krapp i dwie inne jednoaktówki”, zrealizowanym w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przez Antoniego Liberę.

Swoje polskie premiery będą miały w Bytomiu: spektakl „17 granic” Lucidity Suitcase Intercontinental ze Stanów Zjednoczonych, „Król Gaspar”, zrealizowany przez grupę teatralną foradelugar z Hiszpanii, „Związki” grupy Circ Bover, również z Hiszpanii, a także „Na razie, jestem...” („For Now, I Am…”) Marc Brew Company.

Specjalny pokaz muzyczno-wizualny przygotuje niemiecka artystka Clauda Reh. Świetlne kwiaty i drzewa wyrosną na elewacjach kilku kamienic, pojawią się też niezwykłe stworzenia. Podczas malowania na żywo rozpocznie się gra z tymi powstającymi, dzielonymi i składanymi w nową całość obrazami.

Aktorki – Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką, Joannę Żółkowską i Afrodytę Weselak – będzie można zobaczyć w spektaklu „Lilka, cud miłości” – przedstawieniu opartym na biografii i twórczości poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.