Bytom: Tak seniorzy widzą swoje miasto. Zobacz zdjęcia

Mają ponad 60 lat, mnóstwo energii i wielką pasję – fotografię. To studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich prace będzie można zobaczyć we wrześniu na wystawie „Bytom inspiruje” w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.
Bytom: Tak seniorzy widzą swoje miasto. Zobacz zdjęcia
Wystawa obejmuje zdjęcia wykonane podczas pleneru fotograficznego, który odbywa się w ramach zajęć na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (fot._Anna Guzicka-Wróblewska)

Niektórzy z nich zajmują się fotografią od czasów wczesnej młodości, inni odkryli ją dopiero niedawno. Studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazują na zdjęciach znany Bytom z nieznanej perspektywy.

- Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku to ludzie pełni pasji i zaangażowania. Zamiast siedzieć w domu postanowili sięgnąć po aparaty fotograficzne i pokazać niezwykłą bytomską architekturę, między innymi Rynek, kościoły czy fabryki. Patrzą na nie inaczej niż młodzi twórcy, ponieważ obiekty te są dla nich nośnikami wielu wspomnień. W ten sposób powstają fotografie, obok których nie da się przejść obojętnie – mówi Kazimierz Wojtaszek, organizator wystawy.

Galeria_na_Poziomiem fot.Danuta Moczulska-Sadaj.
Galeria_na_Poziomiem fot.Danuta Moczulska-Sadaj.

Wystawa obejmuje zdjęcia wykonane podczas pleneru fotograficznego, który odbywa się w ramach zajęć na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Powstały w ciągu minionego roku.

Galeria_na_Poziomie, fot. Wojciech Sokolnicki
Galeria_na_Poziomie, fot. Wojciech Sokolnicki

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa.

Galeria_na_Poziomie, fot. Anna Miklaszewska
Galeria_na_Poziomie, fot. Anna Miklaszewska

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE