PARTNER PORTALU
  • BGK

Całe Kresy na Rower

  • BEZ    9 kwietnia 2010 - 14:11
Całe Kresy na Rower

Już w niedzielę 18 kwietnia o godz. 10.00 na białostockim rynku mocnym akcentem rozpocznie się kolejny sezon rowerowych Maratonów Kresowych.
Udział w imprezie zapowiedziało również kilkudziesięciu zawodników z Białorusi i Litwy. Faworytami wyścigu będą jednak znakomici kolarze UKS Wygoda Białystok: Robert Pietrzak i Łukasz Milewski.

Maratończycy Kresowi otrzymają w tym roku wyjątkowe trofea sportowe. Będą to ręcznie rzeźbione statuetki z ceramiki. Nie będzie dwóch identycznych egzemplarzy! Rzeźby zostaną wykonane w kresowej Ceramicznej Pracowni Plastycznej w Lewkowie, w nadgranicznej Gminie Narewka.

Jednakowoż największą atrakcją maratonów kresowych są piękne trasy. Już ubiegłoroczna edycja pokazała potencjał jaki
tkwi w tych ciekawych, różnorodnych i malowniczych trasach w zróżnicowanym krajobrazowo województwie podlaskim. Tak też będzie i tym razem. Zawodnicy MTB będą mieli sposobność pokazać pełnię swoich możliwości i sprzętu.

Amatorzy jadący rekreacyjnie docenią zmieniające się, urokliwe pejzaże i dzikość przyrody. Budząca się po zimie, z pierwszymi wiosennymi kwiatami puszcza jest piękna. Dla takich wrażeń warto się trochę zmęczyć na rowerze.

Rozpoczynający sezon Maraton Kresowy wystartuje w Białymstoku. Rozpocznie go honorowy, kilkukilometrowy przejazd przez miasto. Start ostry to prawie trzęsienie ziemi na odcinku bruku, który z powodzeniem mógłby być na wyścigu Paryż-Roubaix. A potem napięcie będzie rosnąć... Maraton skieruje się do Puszczy Knyszyńskiej.

Organizatorem Maratonów Kresowych jest Podlaski Okręgowy Związek Kolarski i klub kolarski UKS Wygoda Białystok. Maratony Kresowe są imprezami niekomercyjnymi. Są tworzone z pasji do rowerów i najpiękniejszych miejsc północnego Mazowsza, Suwalszczyzny i Podlasia. Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.