PARTNER PORTALU
  • BGK

Celem bandy kiboli

  • PAP    14 stycznia 2010 - 10:02

Policja rozpoczyna ostrą walkę z gangsterami w klubowych szalikach. Szef stołecznej komendy powołał właśnie pierwszy w Polsce Wydział do walki z Przestępczością Pseudokibiców - pisze "Życie Warszawy".
Nowy wydział będzie w pełnej gotowości przed wiosenną rundą Ekstraklasy. Na początku będzie w nim pracowało około 20 policjantów.

- Dlaczego policja decyduje się bliżej przyjrzeć pseudokibicom? Bo za dwa lata Warszawa będzie jednym z gospodarzy mistrzostw Europy, a pseudokibice organizują burdy na stadionach, prowokują krwawe bójki na ulicach, organizują tzw. ustawki, stanowią też zaplecze gangów - przekonują policjanci. Niestety, policja ma z pseudokibicami także poważniejsze problemy.

- W tym środowisku działają grupy przestępcze. A wielu szalikowców jest w zorganizowanych grupach przestępczych - mówi Adam Mularz, komendant stołeczny policji. Funkcjonariusze CBŚ dodają, że spośród kiboli rekrutowani byli "żołnierze" najsilniejszych stołecznych gangów, m.in. grup mokotowskiej, żoliborskiej i pruszkowskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • kiki, 2010-01-14 13:56:57

    skończcie z tekstami o pseudokibicach~! pirat drogowy - to pseudokierowca, a złodziej-urzędnik to pseudourzędnik? macie świra! nie ma pojęcia pseudokibic! a psiarnia niech pilnuje przestępców wśród pseudoposłów i pseudoministrów!
  • Lukas, 2010-01-14 13:09:58

    A moze by tak policja wziela sie za bandytow w krawatach, co?