PARTNER PORTALU
 • BGK

Centra handlowe powstają też w mniejszych miastach

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    2 lutego 2010 - 06:41
Centra handlowe powstają też w mniejszych miastach

Tempo wzrostu rynku centrów handlowych z powodu kryzysu nieco osłabło, ale powierzchni wciąż przybywa.
W tym roku w naszym kraju powstanie ponad 400 tys. mkw. powierzchni handlowej – wynika z badań międzynarodowej agencji nieruchomości Cushman & Wakefield. Najwięcej w Łodzi – 70 tys. mkw. oraz w Warszawie – 52,6 tys. mkw.

Wstępne szacunki wskazują, że na zaawansowanym etapie planowania z datą realizacji do końca 2011 roku jest kolejne 350 tys. mkw.

Amnon Shiboleth, współwłaściciel i prezes zarządu warszawskiego centrum handlowego Blue City, chce za cztery lata wybudować nowy obiekt w Wilanowie.

Plaza Centers, jeden z największych deweloperów komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, zainwestuje ponad miliard złotych. Firma buduje obiekty handlowo-rozrywkowe w Kielcach, Toruniu, Zgorzelcu i Suwałkach. W przygotowaniu jest centrum w Łodzi.

Inwestuje też Agromex Development 2, który zamierza w I kwartale 2011 r. oddać do użytku Galerię Leszno w Lesznie. Na wiosnę tego roku ma ruszyć poza tym budowa Solaria Center w Toruniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (5)

 • Emigrant z IRE, 2010-02-04 20:47:39

  Do Pawla - to badz tolerancyjny i cywilizowany i oglos swoj dom otwarty oraz , ze kazdy kolega lub sasiad moze czerpac korzysci z twojej zony......
 • paweł, 2010-02-04 19:19:15

  Jaskiniowcy z epoki walk plemiennych. Przez takie wypowiedzi Polacy są postrzegani na świecie jako zacofane społeczeństwo. Zazdrościcie - to pokażcie, że nie jesteście gorsi. Wstydzę się za was.
 • normaliusz, 2010-02-02 18:34:17

  Warszawiacy nie życzą sobie już nawet jednego żydowskiego hipermaketu jak równiez żadnego innego.Stoi juz prawie jeden na drugim. Towary tam sprzedawane pozostawiają wiele do życzenia tak pod względem jakości jak i świeżosći. Niszczy sie rodzimy handel i zmusza, ogromnymi czynszami, do zamykania skl...epików ( szczególnie w śródmieściu ) tak władza dba o to aby "zagraniczni handlarze" sie na polakach jak najwięcej i jak najszybciej dorabiali. Wstd i hańba!  rozwiń