Centra handlowe powstają też w mniejszych miastach

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 02-02-2010
  • drukuj
Tempo wzrostu rynku centrów handlowych z powodu kryzysu nieco osłabło, ale powierzchni wciąż przybywa.
Centra handlowe powstają też w mniejszych miastach

W tym roku w naszym kraju powstanie ponad 400 tys. mkw. powierzchni handlowej – wynika z badań międzynarodowej agencji nieruchomości Cushman & Wakefield. Najwięcej w Łodzi – 70 tys. mkw. oraz w Warszawie – 52,6 tys. mkw.

Wstępne szacunki wskazują, że na zaawansowanym etapie planowania z datą realizacji do końca 2011 roku jest kolejne 350 tys. mkw.

Amnon Shiboleth, współwłaściciel i prezes zarządu warszawskiego centrum handlowego Blue City, chce za cztery lata wybudować nowy obiekt w Wilanowie.

Plaza Centers, jeden z największych deweloperów komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, zainwestuje ponad miliard złotych. Firma buduje obiekty handlowo-rozrywkowe w Kielcach, Toruniu, Zgorzelcu i Suwałkach. W przygotowaniu jest centrum w Łodzi.

Inwestuje też Agromex Development 2, który zamierza w I kwartale 2011 r. oddać do użytku Galerię Leszno w Lesznie. Na wiosnę tego roku ma ruszyć poza tym budowa Solaria Center w Toruniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Pawla - to badz tolerancyjny i cywilizowany i oglos swoj dom otwarty oraz , ze kazdy kolega lub sasiad moze czerpac korzysci z twojej zony......

Emigrant z IRE, 2010-02-04 20:47:39 odpowiedz

Jaskiniowcy z epoki walk plemiennych. Przez takie wypowiedzi Polacy są postrzegani na świecie jako zacofane społeczeństwo. Zazdrościcie - to pokażcie, że nie jesteście gorsi. Wstydzę się za was.

paweł, 2010-02-04 19:19:15 odpowiedz

Warszawiacy nie życzą sobie już nawet jednego żydowskiego hipermaketu jak równiez żadnego innego.Stoi juz prawie jeden na drugim. Towary tam sprzedawane pozostawiają wiele do życzenia tak pod względem jakości jak i świeżosći. Niszczy sie rodzimy handel i zmusza, ogromnymi czynszami, do zamykania skl...epików ( szczególnie w śródmieściu ) tak władza dba o to aby "zagraniczni handlarze" sie na polakach jak najwięcej i jak najszybciej dorabiali. Wstd i hańba! rozwiń

normaliusz, 2010-02-02 18:34:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE