PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum dyskusji o dziedzictwie

  • BB    28 września 2011 - 20:08
Centrum dyskusji o dziedzictwie

Jutro w Katowicach odbędzie się coroczna konferencja Europejskiego Szlaku Dziedzictw Przemysłowego (ERIH), wybór nowych władz tej organizacji oraz spotkanie specjalistów zajmujących się dziedzictwem postindustrialnym w ramach Regionalnego Trójkąta Weimarskiego.
Tegoroczna konferencja ERIH odbywa się pod hasłem „Dziedzictwo przemysłowe i Web 2.0”. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane przykłady najlepszych praktyk w obszarze wykorzystania nowych mediów (blogi, serwisy społecznościowe, technologie mobilne itp.) w procesie popularyzowania kultury industrialnej wśród internautów.

Województwo Śląskie zaprezentuje swój produkt regionalny – Szlak Zabytków Techniki oraz Industriadę – Święto Szlaku w kontekście wykorzystania Internetu.

Obrady odbędą się w czwartek, 29 września, w godz. 9.00-16.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej  11b. Udział w konferencji zgłosiło ponad 140 uczestników z Europy, a także specjaliści ze Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Spotkanie połączone jest z wizytą studyjną dla ekspertów i specjalistów ERIH, podczas której zaprezentowane zostaną wybrane obiekty należące do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, m.in. Kopalnia Guido w Zabrzu, Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, Tyskie Browarium w Tychach.

Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego (ang. European Route of Industrial Heritage (ERIH) to sieć łącząca ponad 850 europejskich obiektów dziedzictwa przemysłowego w 32 krajach prezentujących historię rozwoju przemysłu na starym kontynencie. Głównym celem stworzonej sieci jest promocja wspólnego europejskiego dziedzictwa industrialnego, prowadzenie badań dot. historii społecznej oraz kultury epoki przemysłowej oraz wprowadzanie na rynek atrakcji turystycznych powstałych w obiektach poprzemysłowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • fenomen?, 2011-09-29 09:51:08

    Ciekawe kto będzie tam(?)dyskutował i kiedy? Na UŚ-u ???
  • IDEAL, 2011-09-28 21:26:23

    co niektórzy tak za bardzo do dyskusji jak widać nie są chętni - a już na pewno na tak ważne tematy jak chociażby dziedzictwo przemysłowe.