PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Handlowe Góraszka ma być jednym z największych w Polsce

  • MN    5 stycznia 2017 - 14:24
Centrum Handlowe Góraszka ma być jednym z największych w Polsce
Najbliższą okolice centrum zamieszkuje ok. 200 tys. osób. (fot. mat.pras.)

• Położona w woj. mazowieckim wieś Góraszka doczeka się wielofunkcyjnego centrum handlowego.
• Powstanie ono na terenie dawnego lotniska, na którym odbywały się pokazy lotnicze.
• Ma to być jedno z największych i najnowocześniejszych centrów handlowych w Polsce.
Góraszka leży w powiecie otwockim, w gminie Wiązowna, na wschód od Warszawy. Do tej pory była znana przede wszystkim dzięki lądowisku Góraszka, gdzie corocznie w latach 1996-2010 odbywał się Międzynarodowy Piknik Lotniczy "Góraszka". Teraz w tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt handlowy.

Za galerię handlową na tym terenie odpowiada firma Immochan - oddział Auchan Polska - działająca jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych.

– Nasz pomysł na Góraszkę to połączenie rozrywki, handlu, zakupów i przyjemności, a wszystko to z poszanowaniem środowiska naturalnego. To znacznie więcej niż nowe miejsce na handlowej mapie województwa. Góraszka to nowa koncepcja wielofunkcyjnego centrum, które zaoferuje klientom nowy sposób spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi – tłumaczą inwestorzy.

Obiekt ma liczyć 220 sklepów i restauracji oraz 3500 miejsc parkingowych. Powierzchnia najmu brutto to 100 000 m kw.

Inwestorzy szumnie zapowiadają, że powstanie centrum handlowego w Góraszce to coś więcej niż tylko nowy punkt w ofercie dostępnej na polskim rynku. Ma to być wydarzenie wyjątkowe w skali całego kraju – pełne rozmachu, z bogatą oferta handlową i dobrym dojazdem.

Kiedy centrum w Góraszce powstanie? Według zapowiedzi, ma być dostępne dla klientów na przełomie lat 2018-2019. Początkowo centrum miało być otwarte już na przełomie lat 2014-2015, ale na drodze inwestora stanęli ekolodzy, którzy przyblokowali rozpoczęcie prac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kasia, 2017-11-19 07:30:55

    rewelacja wreszcie mieszkańcy Otwocka przestaną jeździć do Marek czy Janek już się nie możemy doczekać