Chcą, aby stolica upamiętniła ofiary obławy

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik
  • 26-10-2012
  • drukuj
Do władz Warszawy trafił apel o nadanie jednej z ulic, względnie placowi lub skwerowi, imienia Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 Roku.
Chcą, aby stolica upamiętniła ofiary obławy
Do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz szefowej Rady Miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej zwrócił się w tej sprawie Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 Roku – informuje „Nasz Dziennik”.

Organizacja liczy na przychylenie się do prośby, uwzględniając fakt, że bardzo wielu mieszkańców stolicy ma szczególne związki z Augustowszczyzną i Suwalszczyzną.

Rodziny ofiar obławy wskazują, że wiedza o tej sowieckiej zbrodni nie jest rozpowszechniona w społeczeństwie. Dlatego potrzebne są takie gesty, jak ten proponowany w Warszawie.

„Nasza prośba wynika z faktu, że największa zbrodnia ludobójstwa na Polakach dokonana po zakończeniu II wojny światowej nie znalazła właściwego upamiętnienia w najnowszej historii Polski” – mówi ks. prałat Stanisław Wysocki, prezes Związku, który w obławie stracił ojca i dwie siostry – żołnierzy Armii Krajowej. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE