PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą w Łodzi miejsca im. Powstania Warszawskiego

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 15:57
Chcą w Łodzi miejsca im. Powstania Warszawskiego

Łódzki PiS proponuje, aby w Łodzi wybrane miejsce nazwać imieniem Powstania Warszawskiego. Po wakacjach partia przedstawi łódzkim radnym projekt uchwały w tej sprawie - zapowiedzieli poseł Marcin Mastalerek i radny miejski Piotr Adamczyk.
Jak przyznali, pomysł wymaga rozmów i konsultacji z innymi klubami w łódzkim samorządzie. Politycy PiS liczą, że w tej sprawie powstanie ponadpartyjny projekt.

Czytaj też: Złożyli wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza

"Chcemy w tej sprawie rozpocząć konsultacje, co do miejsca, które mogłoby nosić imię Powstania Warszawskiego. Nie chcemy nikomu narzucać naszych propozycji, chcemy w tej sprawie porozmawiać ze wszystkimi radnymi" - powiedział Mastalerek, który jest szefem PiS w Łodzi.

Dodał, że PiS czekać też będzie na propozycje mieszkańców miasta.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie wykluczają, że imieniem Powstania Warszawskiego można nazwać jakąś nową ulicę, czy istniejące bez nazwy rondo, albo jakiś skwer.

Po wakacjach PiS ma przedstawić łódzkim radnym projekt uchwały w tej sprawie.

W środę w Łodzi po raz kolejny odbędą się uroczystości upamiętniające Powstanie Warszawskie. Rozpoczną się uroczystą mszą św. w kościele garnizonowym. Po nabożeństwie jej uczestnicy mają przejść na Stary Cmentarz, gdzie złożą kwiaty na mogile gen. Edwarda Franciszka Pfeiffera, ps. Radwan - łodzianina, uczestnika powstania.

O godzinie 17 - podobnie jak w innych miastach - odezwą się syreny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.