PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Biblioteka ma dyrektora

  • chelmonline.pl    8 sierpnia 2012 - 11:56
Chełm. Biblioteka ma dyrektora

Robert Chełmicki nie jest już pełniącym obowiązki zarządzającego chełmską biblioteką. Od 1 sierpnia został oficjalnie powołany na stanowisko dyrektora.
1 marca 2011 roku prezydent Agata Fisz powierzyła obowiązki dyrektora Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robertowi Chełmickiemu, pracownikowi Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą chełmskiego magistratu. Chełmicki na stanowisku zastąpił Annę Radosławską. Przez blisko półtorej roku sprawował pieczę nad placówką jako „p.o.”.

Powołanie nowego dyrektora w miejskich jednostkach kultury może odbywać się na dwa sposoby: poprzez konkurs lub nominację, poprzedzoną zasięgnięciem opinii odpowiednich instytucji i związków. Władze miasta wybrały to drugie rozwiązanie.


– Pracę dyrektora oceniam jak najbardziej pozytywnie. Angażuje się nie tylko w bieżące sprawy związane z zarządzaniem biblioteką, ale również aktywnie uczestniczy i współtworzy wydarzenia kulturalne realizowane przez placówkę – mówi prezydent Chełma Agata Fisz – Dlatego uznałam, iż pozytywnie zaliczył próbny okres i należy powołać go na dyrektora.

Miasto wystąpiło do dwóch związków zawodowych działających w bibliotece oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Chełmicki otrzymał pozytywne opinie. Na drodze do objęcia dyrektorskiego stanowiska stała jeszcze zgoda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Otrzymaliśmy ją w pierwszej połowie lipca i dlatego od 1 sierpnia pan Chełmicki został powołany na dyrektora bez potrzeby ogłaszania konkursu – dodaje prezydent.


Nowy dyrektor na brak zajęć raczej nie będzie narzekał. Szczególnie jeśli miasto otrzyma środki na budowę kolejnych etapów biblioteki. Przygotowany przez chełmskich urzędników wniosek o finansowanie ze źródeł Unii Europejskiej jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej. W najbliższych tygodniach powinno wyjaśnić się, czy powstaną oszczędności z których ponownie ruszy budowa Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.