PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Biuro rzeczy znalezionych

  • chelmonline.pl (paw.)    4 listopada 2011 - 11:24
Chełm. Biuro rzeczy znalezionych

Rowery, stare motocykle, portfele, telefony a nawet wózek inwalidzki zalegają w magazynach chełmskiego magistratu i czekają na swoich właścicieli.
Zagubione przedmioty, którym nie udało się odnaleźć właściciela trafiają do specjalnych magazynów urzędu miasta. W depozycie znajdują się między innymi klucze, telefony komórkowe, dużo rowerów, portfele a nawet stare motocykle oraz... wózek inwalidzki.

W sumie przez kilka lat funkcjonowania biura, trafiło już tam ponad 200 rzeczy.

– Gdy ktoś odnajdzie taki przedmiot najczęściej zgłasza to policji. Jeśli funkcjonariuszom nie uda się ustalić właściciela, trafia on do nas – mówi Jolanta Gierasimiuk, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM, który sprawuje pieczę nad zagubionymi rzeczami.

W tym roku do magazynów trafiło już kilkanaście przedmiotów. Najstarsze zguby czekają tam na właściciela od kilku lat.

– Część z przedmiotów praktycznie nie nadaje się już do użytku. Zgodnie z przepisami musimy je jednak przechowywać. Są jednak i takie, które mogłyby służyć właścicielowi jeszcze przez długi czas – dodaje Gierasimiuk.

Gdy zgubiliśmy coś dla nas cennego, w pierwszej kolejności należy to zgłosić na policję. Można jednocześnie wystąpić do Biura Rzeczy Znalezionych.

Urzędnicy wymagają jednak pisemnego zgłoszenia, w którym należy podać dokładny opis zagubionej rzeczy z największą ilością charakterystycznych cech oraz przybliżony termin utraty przedmiotu.

Pismo należy kierować na Wydział Spraw Społecznych, ul. Obłońska 20. O szczegóły można dopytać się pod numerem telefonu 82/ 565-27-00, lecz jak zastrzegają urzędnicy do wydania przedmiotu wymagany jest mimo wszystko pisemny wniosek.

W Biurze Rzeczy Znalezionych, ul. Obłońska 20 pok. 7 jest do odebrania telefon komórkowy, znaleziony 15 października br. w rejonie Dworca Głównego PKP.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.