PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm stawia na kino w 3D

  • chelmonline.pl    21 czerwca 2012 - 11:46
Chełm stawia na kino w 3D

Do końca czerwca powinien być gotowy projekt techniczny Centrum Kultury Filmowej „Zorza”.
Nowa aranżacja pomieszczeń, oświetlenie, nowe instalacje teletechniczne, szatnia, szalety, winda, fotele itp., to tylko część zmian jakie obejmować mają nową „Zorzę”. Jednym z najbardziej wyczekiwanych nowości ma być profesjonalne trójwymiarowe kino.

Od samego początku pod uwagę bierzemy utworzenie kina wyposażonego w 3D – mówi prezydent Chełma Agata Fisz – Liczba produkowanych w tej technologii filmów stale wzrasta, są coraz popularniejsze, więc najwyższy czas, aby dostęp do niej mieli także mieszkańcy Chełma.

Nad stroną techniczną centrum filmowego czuwa Chełmski Dom Kultury, miejska jednostka, która w przyszłości zarządzać będzie nową placówką. Od wielu tygodni, zaangażowani w projekt pracownicy ChDK, sprawdzają dostępne na rynku rozwiązania technologiczne i kierunki w jakich rozwijać się będą kina.

Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa – mówi Małgorzata Paździor-Król dyrektor ChDK – Są różne technologie związane z wyświetlaniem filmów, różne rozwiązania dotyczące nagłośniania. Chcemy wybrać taką, która będzie najlepsza, a jednocześnie powszechnie dostępna. Radzimy się też innych polskich kin, które niedawno wprowadziły taką technologię.

Pracownicy ChDK szykują, a w zasadzie jak twierdzi dyrekcja placówki, kończą już przygotowywać specyfikację niezbędną do ogłoszenia przetargu. Może to nastąpić w ciągu najbliższych dni. Wówczas firmy na złożenie swoich ofert będą miały czas mniej więcej do początku lipca.

Prawdopodobnie jeszcze na wakacje będziemy już dysponowali nowym projektorem, ekranem, nagłośnieniem i innymi elementami kina 3D – przewiduje Paździor-Król.

Zanim robotnicy nie uporają się z przebudową budynku przy ul. Strażackiej, władze miasta chcą 3D uruchomić w Kinie Kultura. Bardzo możliwe, że pierwsze trójwymiarowe filmy obejrzymy już we wrześniu. Po zakończeniu prac budowlanych w Centrum Kultury Filmowej „Zorza”, zakupiony sprzęt 3D trafi tam już na stałe.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.