PARTNER PORTALU
  • BGK

Chińczycy są chętni

  • JL    2 czerwca 2010 - 14:30
Chińczycy są chętni

Największe firmy z pekińskiego parku technologicznego chcę inwestować w Małopolsce.
Podpisane porozumienie z parkiem technologicznym w Pekinie, ustalenie terminu podpisania umowy z jednym z największych chińskich parków technologicznych oraz nawiązanie kontaktów z chińskimi przedsiębiorcami – to wymierne wyniki wspólnej misji gospodarczej władz Małopolski, Krakowa, Krakowskiego Parku Technologicznego i Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego do Chin, 21-27 maja.

Chińscy przedsiębiorcy z parku technologicznego Beijing Hi-tech Business Innovation Service Center, którzy zdecydują się na inwestowanie w regionie, zgodnie z porozumieniem mogą liczyć na konkretną pomoc Krakowskiego Parku Technologicznego przy zakładaniu oddziałów swoich firm.

– Oferta naszego regionu skierowana jest głównie do firm z branży IT, czystej energii i biotechnologii. Przedsiębiorcy otrzymali od nas zaproszenie do udziału w projekcie „Małopolski Park Technologii Informacyjnych” w zakresie rozwoju innowacyjnych firm działających w obszarze technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz tworzenia wspólnych projektów współfinansowanych ze środków unijnych – mówi Jacek Bielawski z Krakowskiego Parku Technologicznego, uczestnik misji gospodarczej do Chin.

W Pekinie ustalono także termin podpisania porozumienia z jednym z największych w Chinach parkiem technologicznym – Zhongguancun Haidian Science Park – w którym ulokowanych jest 16 tys. firm. W drugiej połowie tego roku Kraków odwiedzi wicemer Pekinu, który w imieniu tego parku podpisze porozumienie o współpracy. Podczas wizyty będzie mu towarzyszyć 20 chińskich przedsiębiorców.

To nie jedyne spotkania w ramach misji w Chinach. W Szanghaju na Światowej Wystawie EXPO oraz podczas Dni Polskich i Dni Krakowa odbyło się seminarium woj. Małopolskiego „Investment opportunities in Southern Poland”, podczas którego zaprezentowano region jako doskonałe miejsce dla lokalizacji inwestycji zagranicznych i bramę do współpracy z Unią Europejską. Podczas seminarium zachęcano chińskie firmy produkcyjne i usługowe do ulokowania swoich inwestycji w regionie, a zwłaszcza w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W seminarium wzięło udział ponad 100 chińskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem kontaktów biznesowych z naszym regionem. Przedstawiciele Małopolski uczestniczyli także w seminarium gospodarczym w ambasadzie polskiej w Pekinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.