PARTNER PORTALU
  • BGK

Chłopiec z łabędziem na kulturalny początek

  • AW    16 października 2011 - 09:38

Podczas sobotniej inauguracji miejskiego roku kulturalnego w Teatrze Rozrywki już po raz szesnasty wręczono nagrody prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.
Jak co roku kapituła w dziedzinie chorzowskiej kultury musiała dokonać trudnego wyboru laureatów spośród licznego grona nominowanych do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury.

Za sezon artystyczny 2010/2011 w kategorii osiągnięć twórczych zostali wyróżnieni: artysta plastyk Aleksandra Rej oraz muzyk Leszek Winder. Zaś w kategorii upowszechniania kultury nagrodzona została Jolanta Król – dziennikarka, redaktorka i współautorka książek oraz stowarzyszenie Sztyg.art za przekształcenie zdegradowanej poprzemysłowego terenów kopalni „Polska” w bazę twórczych i kulturalnych inicjatyw w mieście. Nagrodzeni oprócz nagród pieniężnych, otrzymali statuetki „Chłopca z łabędziem” - miniaturę rzeźby fontannowej dłuta pochodzącego z Królewskiej Huty (czyli dzisiejszego Chorzowa) Teodora Kalidego.

Sobotnia gala rozpoczęła miejski sezon kulturalny 2011/2012. Wiceprezydent Wiesław Ciężkowski zapowiedział, że najbliższym czasie przybędą w Chorzowie dwa miejsca związane z promowaniem kultury. Jedno to mieszkanie w starej kamienicy przy rynku a drugie – podziemia Chorzowskiego Centrum Kultury.

Wieczór w Teatrze Rozrywki uświetnił koncert Ani Dąbrowskiej z zespołem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.