PARTNER PORTALU
  • BGK

Chłopska majówka w Olsztynku

  • KB    28 kwietnia 2010 - 14:14
Chłopska majówka w Olsztynku

W dniach 1-2 maja na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku odbędą się I Ekologiczne Targi Chłopskie.
Targi poprowadzi dr Grzegorz Russak, znawca polskiej kuchni, autor wielu książek, publikacji, audycji radiowych i telewizyjnych na ten temat.

- Przyjemne z pożytecznym, czyli świetna propozycja na majowy weekend – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Celem imprezy jest promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, także ekologicznych, ochrona regionalnego dziedzictwa kulinarnego i kulturowego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocja producentów żywności regionalnej i ekologicznej.

Podczas imprezy odbędą się prezentacja i sprzedaż produktów ekologicznych, prezentacja i sprzedaż żywności naturalnej, tradycyjnej, lokalnej i regionalnej, w tym członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego oraz degustacja produktów.

Prezentacjom towarzyszyć będą występy artystyczne (ludowe zespoły muzyczne, teatrzyk jarmarczny, pokazy magii itd.) i przedstawienie regionalnego rzemiosła (m.in. warsztaty lepienia garnków, strzyżenia owiec oraz kowalstwa).

Organizatorem VI Ekologicznych Targów Chłopskich jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wraz z Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku.

Impreza odbywa się w ramach realizacji Warmińsko-Mazurskiego Programu Promocji Jakości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.