PARTNER PORTALU
  • BGK

Choinka z Podhala ozdobi Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

  • PAP/KDS    15 grudnia 2017 - 16:21
Choinka z Podhala ozdobi Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach
Górale w ten sposób chcą nawiązać do tradycji sprzed lat, kiedy zawozili papieżowi drzewka do Watykanu (fot. pixabay.com)

Górale z Podhala przekażą Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach świąteczna choinkę. - W ten sposób chcą nawiązać do tradycji przekazywania przed laty drzewek do Watykanu.
- Choinka w środę (20.12) stanie w salonie mieszkania "Góralskiego Bacy". Zaproszeni goście udekorują ją ozdobami, które powstały m.in. w czasie prowadzonych przez muzeum warsztatów świątecznych. Nie zabraknie kolędowania przy dźwiękach kapeli "Giewont" - powiedziała Magdalena Maślona z wadowickiego muzeum. 

Górale zawozili papieżowi do Watykanu choinkę w latach 1997-2004.

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa. Ponownie zostało otwarte wiosną 2014 r.

Ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle - od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie rodziny. To pierwsza ekspozycja narracyjna o Janie Pawle II na świecie. Zobaczyć można m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów i osobiste rzeczy papieża. Wśród eksponatów jest pistolet, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.