PARTNER PORTALU
  • BGK

Chopin na Krakowskim Przedmieściu

  • AT    3 września 2013 - 12:13
Chopin na Krakowskim Przedmieściu

W sobotę, 7 września, w Warszawie odbędą się koncerty z cyklu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu".
Koncertów będzie można posłuchać w dwóch miejscach - pod kolumną Zygmunta i na skwerze Hoovera od godz. 16.00 do 22.00. Tegoroczny cykl „Chopin na Krakowskim Przedmieściu" odbywać się będzie już po raz czwarty. Jak co roku będzie można posłuchać twórczości kompozytora w opracowaniu klasycznym i jazzowym, ale także utworów, dla których jego mazurki, kujawiaki, nokturny czy etiudy były inspiracją.

Obok młodych, ale już dojrzałych artystycznie pianistów grających klasycznie utwory Fryderyka Chopina, pojawią się czołowi i od dawna uznani w Polsce i zagranicą przedstawiciele polskiej sceny jazzowej. Każdy z artystów będzie prezentował muzykę Chopina w sposób różnorodny, a tym samym dający możliwość słuchaczowi oceny odmiennego podejścia do tego samego materiału muzycznego.

W tym roku do współpracy zaproszono, takich artystów jak: Paweł Pawlik, Julia Singalewicz, Andrzej Jagodziński Trio, Janusz Szrom i Przyjaciele, Maria Pomianowska oraz Warsaw/Paris Jazz Quintet.

Celem koncertów jest promowanie polskiej kultury narodowej poprzez prezentację w nowoczesnej, niekonwencjonalnej formie twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów świata. Prezentacja niestandardowych poszukiwań artystycznych i form wyrazu dla  twórczości Fryderyka Chopina, a także zainteresowanie współczesnego odbiorcy polską kulturą narodową poprzez pokazanie jej w nowym świetle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.