PARTNER PORTALU
  • BGK

Chopin przyjedzie do Gorzowa

  • PAP    26 maja 2010 - 08:42
Chopin przyjedzie do Gorzowa

Pod hasłem "Chopin przyjechał" od niedzieli w Gorzowie Wielkopolskim będą się odbywać recitale z udziałem młodych i utalentowanych pianistów. Jako pierwszy w Parku Róż wystąpi Wojciech Waleczek.
Celem projektu "Chopin przyjechał" jest popularyzowanie muzyki Fryderyka Chopina w całej Polsce w ramach obchodów Roku Chopinowskiego.

- Zapraszamy młodych, ale już bardzo cenionych i utytułowanych pianistów wszędzie tam, gdzie można dojechać z fortepianem. Chcemy w ten sposób przybliżyć ludziom muzykę naszego Fryderyka Chopina - powiedziała dyrektor Domu Kultury Małyszyn, Maria Wysocka.

DK Małyszyn współrealizuje projekt "Chopin przyjechał" z biurem koncertowym "Herold".

W gorzowskim Parku Róż odbędą się cztery recitale: 30 maja, 6, 13 i 20 czerwca. Jako pierwszy kompozycje Chopina, m.in. preludium deszczowe, andante spianato i wielki polonez Es-dur, zagra Wojciech Waleczek. Pianista ten koncertował w Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, Rosji, Kanadzie, Rumunii, Mołdawii, Japonii, Francji, we Włoszech, USA, na Litwie i Słowacji. Był nagradzany m. in. na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Franciszka Liszta w Parmie oraz na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Palermo.

Kolejne recitale w w Gorzowie zagrają: laureatka ponad 30 nagród krajowych i zagranicznych Aleksandra Mozgiel, uczestniczka tegorocznego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Agata Gładysiak i Bartłomiej Kominek, który był odtwórcą roli Chopina w filmie dla japońskiej telewizji.

Recitale w ramach projektu "Chopin przyjechał" poprowadzi wybitny krytyk muzyczny Jan Popis

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.