PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzów wypowiada wojnę komarom i kleszczom

  • AW    10 czerwca 2014 - 21:46

Z początkiem sezonu, władze Chorzowa postanowiły wyprzedzić atak tych, którzy czyhają na przechadzających się miejskimi skwerami. Mowa o komarach i kleszczach.
Akcja przeprowadzona zostanie w najbliższych dniach. Jak w zeszłym roku, w rejonie większych parków pojawią się ekipy rozpylające środek owadobójczy. Dzięki opryskom specjalistycznym preparatem posiadającym odpowiednie atesty, użytym w stężeniu nieszkodliwym dla ludzi oraz zwierząt, w głównych miejscach użyteczności publicznej uda się zażegnać plagę.

- Ubiegłoroczne działania dowiodły, że efekt był niemal natychmiastowy. W tym roku, po raz pierwszy, pragniemy stoczyć walkę także z kleszczami. Liczymy, że dzięki temu osoby korzystające z naszych terenów zielonych unikną zagrożenia - podkreśla Zuzanna Kurczek, naczelnik wydziału usług komunalnych i ochrony środowiska UM Chorzów.

Jak podaje magistrat, w sezonie, m.in. Park Redena, Hutników, Pod Kasztanami czy Amelung będą bacznie obserwowane. Jeśli problem się powtórzy, zabieg zostanie wykonany ponownie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.