Chorzów wypowiada wojnę komarom i kleszczom

Z początkiem sezonu, władze Chorzowa postanowiły wyprzedzić atak tych, którzy czyhają na przechadzających się miejskimi skwerami. Mowa o komarach i kleszczach.
Akcja przeprowadzona zostanie w najbliższych dniach. Jak w zeszłym roku, w rejonie większych parków pojawią się ekipy rozpylające środek owadobójczy. Dzięki opryskom specjalistycznym preparatem posiadającym odpowiednie atesty, użytym w stężeniu nieszkodliwym dla ludzi oraz zwierząt, w głównych miejscach użyteczności publicznej uda się zażegnać plagę.

- Ubiegłoroczne działania dowiodły, że efekt był niemal natychmiastowy. W tym roku, po raz pierwszy, pragniemy stoczyć walkę także z kleszczami. Liczymy, że dzięki temu osoby korzystające z naszych terenów zielonych unikną zagrożenia - podkreśla Zuzanna Kurczek, naczelnik wydziału usług komunalnych i ochrony środowiska UM Chorzów.

Jak podaje magistrat, w sezonie, m.in. Park Redena, Hutników, Pod Kasztanami czy Amelung będą bacznie obserwowane. Jeśli problem się powtórzy, zabieg zostanie wykonany ponownie.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE