PARTNER PORTALU
  • BGK

Codzienne raporty o bezpieczeństwie w Lubuskiem

  • bad    26 maja 2014 - 12:27
Codzienne raporty o bezpieczeństwie w Lubuskiem

Czym minionej doby zajmowała się lubska policja, straż pożarna, strażnicy graniczni oraz jaka jest sytuacja na drogach w regionie i sytuacja hydrologiczna na lubuskich rzekach – codziennie najnowsze informacje na stronie internetowej Wojewody Lubuskiego.
Jednym z ustawowych zadań Wojewody Lubuskiego jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa oraz koordynacja zadań służb za nie odpowiedzialnych. Dlatego wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego, działające w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim codziennie otrzymuje raporty dotyczące działań podejmowanych przez m.in. policję, straż pożarną, WSSE, straż graniczną i pracowników zarządu dróg wojewódzkich.

- Wiedza i świadomość o tym, co może nas spotkać oraz jak ewentualnie tego uniknąć lub wpłynąć na zmniejszenie ryzyka, z pewnością przyczyni się do ograniczenia niepotrzebnego ryzyka - podkreślił wojewoda Jerzy Ostrouch.

Na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego codziennie ukazywać się będą raporty wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego dotyczące działalności administracji zespolonej. Komunikaty obejmować będą zakres czynności podjętych przez policję, straż pożarną, ale także inspekcje odpowiedzialne za bezpieczeństwa Lubuszan w przypadkach powodzi, pożarów, wypadków drogowych lub budowlanych, zagrożeń technicznych, epidemiologicznych albo innych mających wpływ na bezpieczeństwo publiczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.