PARTNER PORTALU
  • BGK

"Coolturalny Stary Rynek" ożywi Poznań

  • PAP    17 kwietnia 2015 - 15:21

Projekt "Coolturalny Stary Rynek" ma ożywić staromiejską część Poznania. W piątek (17 kwietnia) władze miasta ogłosiły pilotażowy konkurs na pomysły kulturalne, które byłyby realizowane już od czerwca tego roku.
W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, właściciele nieruchomości i instytucje kultury działające w obrębie Starego Rynku. Na projekty w budżecie Poznania zarezerwowano w sumie 150 tys. zł. Wydarzenia mają budować pozytywny wizerunek Starego Rynku i przyległych ulic.

"Konkurs jest odpowiedzią na problemy, z jakimi boryka się przestrzeń tego miejsca. Chcemy docenić tych, którzy nie powodują problemów, jak robią to pijalnie wódki, kluby go-go czy tanie sklepy z alkoholem" - powiedział na inauguracji projektu zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Dodał, że konkurs nie jest "antidotum na wszystkie problemy" i podejmowane są również inne działania jak np. wspólne patrole policji i straży miejskiej. W planach jest też modernizacja płyty Starego Rynku - wkrótce ruszą prace archeologiczne.

Zdaniem Wiśniewskiego, Stary Rynek powinien być "salonem wydarzeń artystycznych i kulturalnych" oraz miejscem dostępnym dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i statusu społecznego.

Wnioski w konkursie można składać do 15 maja, a wybrane w nim projekty zostaną przedstawione 29 maja. Pierwsze projekty mogą ruszyć już w czerwcu br.

Uatrakcyjnienie oferty kulturalnej Starego Rynku ma być przeciwwagą dla obecnych problemów tego obszaru Poznania i przyczynić się do zmiany charakteru miejsca. Konkurs ma zachęcić przedsiębiorców do realizacji działań kulturalnych oraz do wyjścia poza cele wyłącznie komercyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: