PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz bliżej referendum w Sopocie

  • PAP    11 lipca 2013 - 07:53
Coraz bliżej referendum w Sopocie

Mieszkańcy chcą odwołania prezydenta Karnowskiego
Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie" do 19 lipca potrwa zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Pod wnioskiem podpisało się już ponad 2300 sopocian z wymaganych 3200.

Organizacja referendum w Sopocie, podobnie jak w Warszawie, jest wynikiem oddolnej inicjatywy mieszkańców. "Jesteśmy grupą mieszkańców niezwiązaną z żadną partią polityczną ani też ugrupowaniem w radzie miasta. Chcemy zmian w Sopocie, bo sytuacja miasta jest dramatyczna" - mówi Małgorzata Tarasiewicz, przedstawicielka inicjatorów referendum.

Organizatorzy akcji punktują błędy prezydenta. Zadłużenie miasta w ciągu ostatnich sześciu lat wzrosło blisko 19 razy - z 8 mln w 2008 r. do 149 mln w 2012 r. "Inwestycje miejskie, które zrealizowano, zaciągając tak ogromne długi, są absurdalne. Przykładem jest betonowa marina na końcu mola, która zmieniła pływy tak, że trzeba pogłębiać morze, aby molo wkrótce nie stało się wyspą" - mówi Małgorzata Tarasiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Danziger, 2013-07-12 10:13:08

    Poprawny tytuł artykułu powinien brzmieć: "Coraz dalej do referendum w Sopocie", ale ktoby tam zawracał sobie głowę dziennikarska rzetelnością. Ważne, ze wierszówkę wypłacili.