PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz więcej nowych tras z lotniska Chopina, w tym do Rejkiawiku

  • PAP/AS    31 grudnia 2015 - 08:17
Coraz więcej nowych tras z lotniska Chopina, w tym do Rejkiawiku
Najwięcej nowych połączeń uruchamiają Polskie Linie Lotnicze LOT (fot. Vampir2011/Wikipedia/CC BY 2.0)

W przyszłym roku z warszawskiego lotniska Chopina pasażerowie będą mogli polecieć w nowe miejsca. Oficjalnie ogłoszonych zostało już 25 nowych tras, a kilka kolejnych czeka na ogłoszenie. Lotnisko informuje też, że na co najmniej 11 istniejących trasach przewoźnicy zwiększą swoją ofertę.
Najwięcej nowych połączeń uruchamiają Polskie Linie Lotnicze LOT, które po dwuletniej karencji związanej ze skorzystaniem z pomocy publicznej mogą wznowić ekspansję na nowych kierunkach, a także przywrócić loty na trasach zamkniętych w 2013 roku na polecenie Komisji Europejskiej.

LOT ogłosił oficjalnie otwarcie w przyszłym roku 18 nowych tras. Od stycznia do: Dusseldorfu, Erywania, Zurychu, Barcelony, Belgradu, Kiszyniowa, Kluż-Napoki i Zagrzebia, Tokio, Wenecji. Od marca do: Charkowa, Luksemburga, Aten, Lubljany, Połągi Koszyc, Bejrutu i Nicei. W kwietniu zostaną uruchomione połączenia do Splitu i Zadaru.

Drugi największy przewoźnik operujący na Lotnisku Chopina - Wizzair - zapowiedział, że od maja powiększy swoją bazę w Warszawie o szósty samolot i uruchomi cztery nowe trasy do Aberdeen, Bari, Bristolu, Rejkiawiku.

Powrócą tanie połączenia sezonowe?

Najprawdopodobniej latem do siatki Wizzair'a powrócą także połączenia sezonowe z kurortami w Bułgarii, Grecji i we Włoszech.

Przewoźnik planuje również zastąpienie dwóch bazujących na Lotnisku Chopina maszyn Airbus A320 ze 180 miejscami większymi modelami Airbus A321 z 230 miejscami. Umożliwi to zwiększenie częstotliwości rejsów i oferowania na trasach, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Warszawy.

Uzupełnieniem siatki nowych tras zapowiedzianych na 2016 r. jest kolejna trasa transatlantycka: Warszawa-Toronto, którą ogłosiła linia Air Canada Rouge. Połączenie zostanie uruchomione w połowie czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.