Coraz więcej nowych tras z lotniska Chopina, w tym do Rejkiawiku

W przyszłym roku z warszawskiego lotniska Chopina pasażerowie będą mogli polecieć w nowe miejsca. Oficjalnie ogłoszonych zostało już 25 nowych tras, a kilka kolejnych czeka na ogłoszenie. Lotnisko informuje też, że na co najmniej 11 istniejących trasach przewoźnicy zwiększą swoją ofertę.
Coraz więcej nowych tras z lotniska Chopina, w tym do Rejkiawiku
Najwięcej nowych połączeń uruchamiają Polskie Linie Lotnicze LOT (fot. Vampir2011/Wikipedia/CC BY 2.0)

Najwięcej nowych połączeń uruchamiają Polskie Linie Lotnicze LOT, które po dwuletniej karencji związanej ze skorzystaniem z pomocy publicznej mogą wznowić ekspansję na nowych kierunkach, a także przywrócić loty na trasach zamkniętych w 2013 roku na polecenie Komisji Europejskiej.

LOT ogłosił oficjalnie otwarcie w przyszłym roku 18 nowych tras. Od stycznia do: Dusseldorfu, Erywania, Zurychu, Barcelony, Belgradu, Kiszyniowa, Kluż-Napoki i Zagrzebia, Tokio, Wenecji. Od marca do: Charkowa, Luksemburga, Aten, Lubljany, Połągi Koszyc, Bejrutu i Nicei. W kwietniu zostaną uruchomione połączenia do Splitu i Zadaru.

Drugi największy przewoźnik operujący na Lotnisku Chopina - Wizzair - zapowiedział, że od maja powiększy swoją bazę w Warszawie o szósty samolot i uruchomi cztery nowe trasy do Aberdeen, Bari, Bristolu, Rejkiawiku.

Powrócą tanie połączenia sezonowe?

Najprawdopodobniej latem do siatki Wizzair'a powrócą także połączenia sezonowe z kurortami w Bułgarii, Grecji i we Włoszech.

Przewoźnik planuje również zastąpienie dwóch bazujących na Lotnisku Chopina maszyn Airbus A320 ze 180 miejscami większymi modelami Airbus A321 z 230 miejscami. Umożliwi to zwiększenie częstotliwości rejsów i oferowania na trasach, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Warszawy.

Uzupełnieniem siatki nowych tras zapowiedzianych na 2016 r. jest kolejna trasa transatlantycka: Warszawa-Toronto, którą ogłosiła linia Air Canada Rouge. Połączenie zostanie uruchomione w połowie czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE