PARTNER PORTALU
  • BGK

Ćwiczenia ratownicze na autostradzie

  • PAP    25 września 2012 - 10:42
Ćwiczenia ratownicze na autostradzie

Duże ćwiczenia służb ratowniczych i kryzysowych rozpoczną się w środę ok. godz. 10 na lubuskim odcinku autostrady A2.
Na trzy godziny zostanie wyłączony 500-metrowy odcinek trasy w kierunku Świecka na 40. kilometrze autostrady w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Walewice. Ruch będzie odbywał się przez znajdujący się tam parking – powiedział rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Żołądziejewski.

Ćwiczenia mają m.in. sprawdzić procedury ratownicze opracowane dla autostrady A2, a także przetestować organizację działań ratowniczych, procedury alarmowania, przepływ informacji oraz czas dojazdu pojazdów służb ratowniczych i funkcjonalności bram awaryjnych itp.

W ćwiczeniach weźmie udział m.in. straż pożarna, policja, inspekcja drogowa, karetki systemu ratownictwa medycznego, a także służby kryzysowe wojewody lubuskiego i wielkopolskiego. Gospodarzem ćwiczenia będzie Autostrada Eksploatacja zajmująca się utrzymaniem odcinka A2 od Konina do granicy z Niemcami w Świecku.

Scenariusz zakłada zderzenie autocysterny z benzyną z mikrobusem i trzema samochodami osobowymi. W wyniku wypadku jedno auto zapala się, a cysterna ulega rozszczelnieniu.

„To sytuacja, do której w każdej chwili może dojść na tego typu szlaku komunikacyjnym, gdzie mamy do czynienia z dużymi prędkościami” – powiedział Żołądziejewski.

Organizatorem przedsięwzięcia są: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. i spółka Autostrada Eksploatacja S.A.

„Będą to czwarte tego typu ćwiczenia na autostradzie A2. Staramy się powtarzać je mniej więcej co dwa lata. W tym roku po raz pierwszy odbędą się na odcinku autostrady Nowy Tomyśl – Świecko, który został oddany do użytku na początku grudnia 2011 roku” – powiedziała rzecznik prasowy Autostrada Eksploatacja Renata Rychlewska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.