PARTNER PORTALU
  • BGK

Ćwiczenia "Woda 2017" w Białymstoku. Miasto doskonali zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

  • KDS    14 sierpnia 2017 - 09:04
Ćwiczenia "Woda 2017" w Białymstoku. Miasto doskonali zarządzanie w sytuacjach kryzysowych
Miasto chce udoskonalić współpracę i zarządzanie w sytuacji kryzysowej (fot. bialystok.pl)

W poniedziałek (14 sierpnia) w Białymstoku przeprowadzone zostaną ćwiczenia "Woda 2017". Przedstawiciele m.in. służb miejskich i mundurowych w ten sposób będą udoskonalić współpracę i zarządzanie w sytuacji kryzysowej.
Tadeusz Truskolaski zarządził przeprowadzenie ćwiczeń, po tym jak miasto kilkukrotnie zostało niemal kompletnie sparaliżowane po przejściu gwałtownych burz. Ćwiczenia „Woda 2017” będą odbywały się między godz. 9.30 a 15.00. Wezmą w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białymstoku, służb – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, miejskich jednostek organizacyjnych oraz dostawców (gazu, prądu i wody).

Uczestnicy przećwiczą swoje działania w hipotetycznej sytuacji, kiedy występuje II stopień zagrożenia. W ciągu 10 godzin ma spaść 73,3 mm czyli prawie 7 mln 480 m³ wody. Do tego ma wiać silny wiatr – od 72-92km/h, w porywach do 115km/h. 

Pierwszym etapem ćwiczeń będzie gra decyzyjna (godz. 9.30-10.30). Zostanie ona przeprowadzona na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestnicy przeanalizują sytuację kryzysową i wypracują koncepcję działań. Szef MZZK (prezydent Białegostoku) zarządzi ich wdrożenie. Następnie w przestrzeni miejskiej odbędą się ćwiczenia praktyczne (godz.10.30-14.30).

Miasto przypomina, że w związku z realizacją ćwiczeń mogą wystąpić czasowe utrudnienia na drogach. W miejscach potencjalnych zagrożeń pojawią się policjanci. W razie potrzeby będą kierować ruchem. W trakcie działań służby zabezpieczą m.in. obiekty przy ul. Cedrowej, Kujawskiej i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 7. Przećwiczona zostanie ewakuacja – bloku, przedszkola, zepsutego autobusu oraz usuwanie konarów drzew np. z torów kolejowych.

Ćwiczenia „Woda 2017” zakończą się o godz. 15.00. Działania zostaną podsumowane na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Koszt ich przeprowadzenia to 11,5 tys. zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.