Ćwiczenia "Woda 2017" w Białymstoku. Miasto doskonali zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

W poniedziałek (14 sierpnia) w Białymstoku przeprowadzone zostaną ćwiczenia "Woda 2017". Przedstawiciele m.in. służb miejskich i mundurowych w ten sposób będą udoskonalić współpracę i zarządzanie w sytuacji kryzysowej.
Ćwiczenia "Woda 2017" w Białymstoku. Miasto doskonali zarządzanie w sytuacjach kryzysowych
Miasto chce udoskonalić współpracę i zarządzanie w sytuacji kryzysowej (fot. bialystok.pl)

Tadeusz Truskolaski zarządził przeprowadzenie ćwiczeń, po tym jak miasto kilkukrotnie zostało niemal kompletnie sparaliżowane po przejściu gwałtownych burz. Ćwiczenia „Woda 2017” będą odbywały się między godz. 9.30 a 15.00. Wezmą w nich udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białymstoku, służb – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, miejskich jednostek organizacyjnych oraz dostawców (gazu, prądu i wody).

Uczestnicy przećwiczą swoje działania w hipotetycznej sytuacji, kiedy występuje II stopień zagrożenia. W ciągu 10 godzin ma spaść 73,3 mm czyli prawie 7 mln 480 m³ wody. Do tego ma wiać silny wiatr – od 72-92km/h, w porywach do 115km/h. 

Pierwszym etapem ćwiczeń będzie gra decyzyjna (godz. 9.30-10.30). Zostanie ona przeprowadzona na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestnicy przeanalizują sytuację kryzysową i wypracują koncepcję działań. Szef MZZK (prezydent Białegostoku) zarządzi ich wdrożenie. Następnie w przestrzeni miejskiej odbędą się ćwiczenia praktyczne (godz.10.30-14.30).

Miasto przypomina, że w związku z realizacją ćwiczeń mogą wystąpić czasowe utrudnienia na drogach. W miejscach potencjalnych zagrożeń pojawią się policjanci. W razie potrzeby będą kierować ruchem. W trakcie działań służby zabezpieczą m.in. obiekty przy ul. Cedrowej, Kujawskiej i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 7. Przećwiczona zostanie ewakuacja – bloku, przedszkola, zepsutego autobusu oraz usuwanie konarów drzew np. z torów kolejowych.

Ćwiczenia „Woda 2017” zakończą się o godz. 15.00. Działania zostaną podsumowane na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Koszt ich przeprowadzenia to 11,5 tys. zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE