PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfrowy pojazd patrolowy dla policji

  • GK    21 maja 2012 - 12:25
Cyfrowy pojazd patrolowy dla policji

Motorola Solutions zaprezentowała nowe rozwiązania łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego, w tym specjalny pojazd patrolowy.
Specjalny pojazd policyjny wykorzystujący technologie łączności cyfrowej, kieszonkowe radiotelefony TETRA, rozwiązania LTE dla służb mundurowych – to wszystko zaprezentowała Motorola Solutions na konferencji TETRA World Congress 2012 w Dubaju.

Zaprezentowany pojazd to rezultat wielu lat symulacji, studiów funkcjonalności oraz badań terenowych. Samochód wyposażony jest w technologie, które usprawniają podejmowanie decyzji i działań przez funkcjonariuszy policji. Samochód posiada łatwo dostępne elementy kontrolne, a kluczowe funkcje przywołuje się jednym naciśnięciem przycisku albo prostym poleceniem głosowym.

Stacja robocza zainstalowana w pojeździe obsługuje takie aplikacje, jak automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych oraz strumieniowa transmisja wideo w czasie rzeczywistym przez sieci LTE i TEDS.

– Przez wiele lat prowadziliśmy badania i konsultacje z funkcjonariuszami używającymi samochodów patrolowych, którzy uświadomili nam, jak ważną rolę w ich pracy odgrywają intuicyjne technologie. Dowiedzieliśmy się, że można znacznie poprawić bezpieczeństwo funkcjonariuszy i umożliwić im skuteczniejsze działanie stosując rozwiązania, które gwarantują przesyłanie informacji w automatyczny i wygodny dla użytkowników sposób. W przypadku samochodu policyjnego oznacza to takie sterowanie pojazdem, aby podczas reagowania na wszelkie zdarzenia można było działać szybko” – mówi Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny TETRA Global Organisation, Motorola Solutions.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.