PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfryzacja kina „Słonko” w Śremie

  • www.tydzien.net.pl (Zuzanna Tomczyk)    5 marca 2012 - 12:20
Cyfryzacja kina „Słonko” w Śremie

Radni w Śremie rozpatrywać będą przyznanie dotacji celowej na przeprowadzenie cyfryzacji w kinoteatrze „Słonko”.
Gmina ma przeznaczyć na ten cel dwieście tysięcy złotych. Cyfryzacja to dla małych kin często jedyna szansa, aby wygrać bój o widza z multipleksami w dużych miastach.

Trzeba przyznać, że śremskie kino prezentuje się coraz lepiej i przyciąga do swego zacisznego wnętrza coraz liczebniejsze rzesze śremian. Po remontach związanych z uporządkowaniem wnętrza, holu, gdzie odbywać się mogą teraz wystawy, czy wymianie ogrzewania, przyszedł czas na kolejne zmiany. Tym razem Śremski Ośrodek Kultury, odpowiedzialny za funkcjonowanie kinoteatru „Słonko”, zajął się cyfryzacją kina.

Co w największym skrócie oznacza owa cyfryzacja? Przede wszystkim będzie szybciej i nowocześniej. Szybciej, bo kino nie będzie uzależnione od kopii filmowej wykonanej na tradycyjnej taśmie filmowej. Dzięki specjalnym projektorom cyfrowym i serwerom kina mogą wyświetlać równocześnie światowe premiery, kierując się przy wyborze kinowych nowości jedynie potrzebami lokalnego widza. – Pobieranie filmów odbywa się dzięki korzystaniu ze specjalnej satelity – wyjaśnia Ewa Kaźmierczak, dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury. Nowa technologia, jak zapewniają eksperci, ma zapewnić również większą stabilność i ostrość obrazu, bardziej czysty dźwięk, czyli najwyższą jakość projekcji.

Kino cyfrowe pozwala prezentować widzom wszystko, od dużych, hollywoodzkich produkcji, po filmy niskobudżetowe, kino offowe, a także transmisje na żywo z koncertów, czy zapisy ważnych wydarzeń, na przykład kulturalnych lub sportowych. Przystępując do działań związanych z cyfryzacją, kino „Słonko” musiało dołączyć do sieci kin studyjnych i lokalnych. Ewa Kaźmierczak zapewnia jednak, że wynikają z tego same pozytywy, chociażby związane z promocją kina i seansów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.