PARTNER PORTALU
  • BGK

"Czadowa" kampania w Chorzowie

  • PAP    23 grudnia 2012 - 15:33

W Chorzowie ruszyła kampania informacyjna "Czad zabija" - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krzysztof Karaś. Przygotowano kilka tysięcy ulotek z instrukcją jak ustrzec się zagrożenia.
"Każdy sezon grzewczy w Polsce, to około 100 ofiar śmiertelnych i kilka tysięcy poszkodowanych. Tylko w Chorzowie w 2011 roku w związku z czadem interweniowano 53 razy - ranne zostały 73 osoby, a dwie zmarły na skutek zatrucia. W tym roku było już 50 interwencji, w których poszkodowanych zostało 65 osób" - poinformował Karaś.

Kampania informacyjna "Czad zabija" jest prowadzona przez Urząd Miasta i chorzowską komendę miejską straży pożarnej.

Przygotowano kilka tysięcy ulotek. Zawierają m.in. informacje o objawach zatrucia czadem, takich jak m.in. ból głowy, ogólne zmęczenie, duszności, trudności z oddychaniem, przyspieszony i nieregularny oddech, senność, nudności. Każda ulotka zawiera także wskazówki jak można uchronić się przed czadem, oraz instrukcję - "Jak ratować zaczadzonego".

Ulotki rozdają mieszkańcom Chorzowa strażacy oraz strażnicy miejscy.

Tlenek węgla, czyli czad - jak informuje ulotka - jest bezbarwnym i bezwonnym silnie trującym gazem. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwiobiegu. Uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi, powoduje uszkodzenia mózgu oraz innych narządów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.