PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas przemian w Lublinie

  • BEZ    28 maja 2010 - 18:44

Europejskie Kolegium Kultury w Lublinie zaprasza na wykład otwarty Steve Austen "Czas przemian dla organizacji kulturalnych w Europie - problemy, pytania, odpowiedzi".
Wyklad odbędzie się w auli Wydziału Politologii UMCS, pl. Litewski 3 w poniedziałek (31 maja) o godz. 18.00.

Steve Austen jest znaną i ceniona osobowością w świecie artystów i menedżerów kultury w całej Europie. Wśród jego osiągnięć są takie inicjatywy jak: the Shaffy (1968), the Festival of Fools/Théátre des Nations (1980), Gulliver (1987), the Arts Cannel (1988), the AMSU (Amsterdam-Maastricht Summer University) (1989), Essay-International (1999), the Felix Meritis Foundation (1988).

Steve Austen był współtwórcą obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 1987 w Amsterdamie. Jedną z jego inicjatyw było utworzenie nieformalnej grupy roboczej Gulliver, w ścisłej współpracy z Günterem Grassem. Obecnie, projekt ten podlega Fundacji Felix Meritis, zainicjowanej i kierowanej przez Steve'a Austena od roku 1987. Po odejściu ze stanowiska (2001), Austen przyjął tytuł stałego członka Fundacji Felix Meritis.

Europejskie Kolegium Kultury to inicjatywa, która zrodziła się w ramach projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury - Kandydat. Przy pomocy naszych ekspertów, Dragana Klaica, Rose Fenton i Krzysztofa Czyżewskiego przygotowujemy cykl wykładów otwartych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kultury z całej Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.